Talajka tenisovým šampiónom

  • Šport / Tenis
  • 8. júna 2018, 15:00

Tenisové dvore TK Kúpele Piešťany boli počas posledného májového týždňa dejiskom majstrovstiev Slovenska v tenise mladších žiakov a žiačok. O tituly v dvojhre súperilo po 48 chlapcov dievčat. Medaily sa vďaka Tomášovi Talajkovi ušli aj Piešťancom, konkrétne klubu HSC. Na šampionáte mali zastúpenie aj ďalšie kluby z nášho okresu, domáci TK Kúpele, ESO Piešťany a Matchpoint Trebatice.

tenis_23
Finalisti dvojhry chlapcov: (zľava) Samuel Melega a víťazný Tomáš Talajka. © archív TK Kúpele

V súťaži dievčat sa naše hráčky nepresadili. V dvojhre vypadli Nela Konopková, Stella Izabela Švorcová a Sára Vlčáková (všetky TK Kúpele) už v prvom kole a ich klubová kolegyňa Terézia Mĺkva v druhom. Vo štvorhre si zahrali aj Lucia Čuboňová (HSC Piešťany) a Kristína Ceperková (ESO Piešťany). V nej vypadli Švorcová s Čuboňovou v prvom a Vlčáková s Ceperkovou v druhom kole. Viac sa darilo Terézii Mĺkvej z TK Kúpele, ktorá sa spolu s Dominikou Pirohovou (Jednotka Bratislava) dostala do štvrťfinále.

V súťaži chlapcov reprezentovali náš okres Tomáš Talajka a Xavier Jakubovič z HSC Piešťany, Enriko a Denis Vatrtovci z TK Kúpele Piešťany, Martin Paulík a Lukáš Hochel z Matchpoint Trebatice. Do záverečných bojov o medaily sa dostal len Talajka. Získal hneď dve – zlatú v dvojhre a striebornú vo štvorhre.

V dvojhre ako druhý nasadený postupne zdolal Poláka z Nových Zámkov 6:1, 6:2, Karasza z Komárna 6:4, 6:3, Naňa (EMPIRE Trnava) 6:3, 6:2, v semifinále Chrena (STU Bratislava) 6:4, 6:4 a vo finále najvyššie nasadeného Melegu (Fresh Club Zvolen) 7:6, 7:5. Vo štvorhre boli Talajka spolu s Melegom najvyššie nasadení, no vo finále podľahli dvojici Chren (STU Bratislava), Medveď (Baseline Banská Bystrica) 6:0, 3:6, 6:10. Z ostatných našich hráčov sa dostali Paulík a Jakubovič do štvrťfinále.

Finálové výsledky – dvojhra dievčatá: Koppová (TENNis FUN Banská Bystrica) – Krajmerová (Slávia ŽU Žilina) 6:4, 7:6, chlapci: Talajka (HSC Piešťany) – Melega (Fresh Club Zvolen) 7:6, 7:5, štvorhra dievčatá: Gonosová (TA Prešov), Michalčíková (TC Topoľčany) – Felixová (EMPIRE Trnava), Kyseľová (TC Topoľčany) 6:3, 4:6, 10:0, chlapci: Chren (STU Bratislava), Medveď (Baseline Banská Bystrica) – Talajka (HSC Piešťany), Melega (Fresh Club Zvolen) 0:6, 6:3, 10:6

Štefan Gregorička

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 29. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s ľuďmi Palestíny. Meniny má dnes Vratko.
  • 29.11.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 29. novembra 2020
Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej