Letná kúpeľná sezóna v Piešťanoch je oficiálne otvorená

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 5. júna 2018, 13:02
  • Autor:am

Už po dvadsiaty siedmy raz prilákalo Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch tisíce návštevníkov do centra mesta. Napriek tomu, že v znamení tohto, pre mesto azda najvýznamnejšieho podujatia v roku, sa niesol celý uplynulý víkend, najväčšia paráda nastala v sobotu 2. júna. Nenechali si ju ujsť domáci ani „cezpoľní“.

Hneď ráno znela hudba na Kolonádovom moste v podaní Dua ŽŽ z Trenčína. O desiatej sa najmä veriaci presunuli do hudobného pavilónu Harmony na Kúpeľnom ostrove, kde sa uskutočnilo tradičné požehnanie liečivých prameňov.
((image:1:Left))

Mestom kráčali zástupcovia mnohých organizácií i škôl.
olks
Hokejky nad hlavy – malí športovci poslúchali trénera aj mimo ľadu.

Evanjelický duchovný Branislav Dolinský spolu s katolíckym dekanom Jozefom Gallovičom požiadali o to, aby sa silou termálnej vody, piešťanského bohatstva, chorí uzdravili.

V čele sprievodu sa na historickom vozidle viezol trnavský župan Jozef Viskupič.

V čase požehnávania sa už na Kúpeľnom ostrove pripravovali účastníci slávnostného sprievodu, ktorý sa vydal centrom mesta. Na jeho začiatku sa predviedli historické vozidlá, osobné automobily, ale aj stará hasičská technika či známy „hadraplán“. Potom prišli na rad mažoretky, za ktorými kráčali predstavitelia mesta, mestských inštitúcií či Trnavského samosprávneho kraja.

Svoje produkty ponúkali aj ľudoví remeselníci.

V sprievode nechýbali školy, zástupcovia kultúrnych, športových, občianskych organizácií, zástupcovia okolitých miest a obcí. Túto parádu si nenechali ujsť tisíce očí obyvateľov mesta i návštevníkov, ktorí sa potom presunuli k Hudobnému pavilónu v parku. V jeho okolí čakal na najmenších stánok s balónmi, na starších zasa remeselné výrobky, vône, ozdoby i doplnky. Nechýbalo ani občerstvenie.

Mažoretky pútali pozornosť nielen na Kolonádovom moste.
Veselo bolo aj v centre Piešťan.

„Pod mušľou” jednotlivé subjekty zo sprievodu postupne predstavila moderátorská stálica Veronika Paulovičová. Popoludňajší program síce narušili búrky a vytrvalý dážď, no podvečer sa na pódiu opäť predstavili umelci. Zlatými klincami bolo vystúpenie speváka Adama Ďuricu a skupiny Gladiator.

Letná kúpeľná sezóna 2018 je tak oficiálne otvorená.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 8. marca. V roku 1922 sa v Piešťanoch narodil akademický maliar Alojz Klimo, vo Vrbovom sa v…
  • 08.03.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Záver februára znamenal pre zeleň v mestečku pod šikmou vežou aj nový nádych čistoty. Krásne slnečné počasie v nedeľu 28.…
  • 08.03.2021, 00:01
  • Spravodajstvo / Región
pondelok, 8. marca 2021
Meniny má Alan, Alana, zajtra Františka