Deťom odovzdali modernú škôlku

  • Spravodajstvo
  • 4. júna 2018, 01:13
  • Autor:Gabo Kopúnek

Najkrajší darček k svojmu sviatku dostali predškoláci v Sokolovciach. A to nielen pestrým sobotňajším programom ku Dňu detí na miestnom futbalovom ihrisku, ale predovšetkým vo forme rekonštrukcie vnútrajšku budovy škôlky.

V Sokolovciach myslia na budúcnosť obce. Tou sú pre rozrastajúcu sa obec, samozrejme, deti. Vlani odovzdali školákom do užívania vynovenú základnú školu, v sobotu sa novučičkých priestorov dočkali aj škôlkari. Kým starosta Marián Dóczy spolu s riaditeľkou školy Petronelou Gogolovou prestrihli symbolickú pásku, prítomných rodičov a hostí oboznámil s obsahom a rozsahom prác.

Otvorenia zrekonštruovaného interiéru sa zúčastnili mnohí rodičia s deťmi.

„V minulom roku sme na budove škôlky vymenili okná na južnej strane, takže sme pokračovali vo výmene ostatných okien, rovnako aj dverí, kúrenia, vodoinštalácie. Keďže sa rekonštrukciou zvýšila kapacita o desať miest, museli sme navýšiť počet sociálnych zariadení a umývadiel,“ vyratúval starosta Dóczy.
Novinkou, ktorá škôlku v Sokolovciach zaradila medzi najmodernejšie v okrese, je výťah pre imobilné deti. Keďže má nosnosť 150 kg a nik z prítomných detí ho nechcel vyskúšať, na druhé poschodie sa tak musel vyviesť starosta. Ako na prízemí, tak aj na poschodí nájdete veľký presvetlený priestor, ktorý na jednej strane slúži ako spálňa a na druhom konci ako herňa. Všetko voňalo novotou.
Rekonštrukciou sa zväčšil priestor deťom na hranie i spánok.

„Najviac sme si to ‘užili’ pri rekonštrukcii kuchyne, kde sme pri odkrytí starej podlahy zistili, že je úplne podmytá. Tak sme museli okrem plánovaných prác navyše vybúrať všetky priečky a po oprave podložia nanovo ich postaviť. Veľmi ma však potešil opätovný záujem spoluobčanov priložiť ruku k dielu ako pri rekonštrukcii kultúrneho domu či školy. Ľudia pochopili, že to nerobia pre nikoho iného, ale pre našu budúcnosť, naše deti,“ netajil radosť Marián Dóczy.
Výťah pre imobilné deti unesie aj dospelú osobu.

Rekonštrukcia škôlky trvala od januára tohto roku a obec ju mohla realizovať vďaka získaným eurofondom vo výške viac ako 175-tisíc eur. Jej kapacita sa navýšila na 57 detí. Ako poznamenal starosta Dóczy, vynoveným vnútrajškom to nekončí. Obec s podala žiadosť o eurofondy aj na zateplenie budovy a opravu strechy a on verí, že budú opäť úspešní.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 14. júna 2024
Meniny má Anton, zajtra Vasil