Na majálese vinšovali oslávencom

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 2. júna 2018, 08:24
  • Autor:vd

Hoci sa na majálese v Domove dôchodcov Klas vo Vrbovom spočiatku netancovalo, nálada, ktorú medzi starkými a starenkami vytvorila dychová muzika Vavrinecká trojka, bola príjemne slávnostná.

Na stoloch rozvoniavala popoludňajšia kávička. Nechýbal punčový rez či iné dobroty z domácej kuchyne. „Dnes tu zavinšujeme aj narodeninovým a meninovým oslávencom,“ povedala Eva Juhásová, riaditeľka Domova dôchodcov Klas.
Starkí si spolu pospomínali na svoju mladosť aj starosti, čo prežili. Mnohí boli radi, že sa dožili pekného veku a ďakovali ošetrovateľkám i ostatnému personálu za starostlivosť. „Ja som dochovala rodičov aj manžela, a keďže viem, čo ma to stálo námahy, nechcela som svojim deťom narobiť starosti, aké som zažívala ja,“ uviedla viac ako osemdesiatročná pekne ustrojená pani, ktorá si na pobyt v domove zvyká. Chce to ešte svoj čas, ale ako uviedla, aspoň nie je doma sama. „Tu prehodím pár slov so svojimi rovesníčkami a hneď mi je veselšie,“ konštatovala klientka zariadenia.
„Pre starkých tu každý mesiac pripravujeme kultúrne či spoločenské posedenie a akcie. V júni chystáme opekačku. Keby bolo dnes pekne, aj majáles je vonku. Ale ráno pršalo, takže sme zvolili istotu jedálne, lebo premiestňovanie starkých dovnútra nie je také rýchle,“ dodala E. Juhásová.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián