Most na Lido nasvietia LED-ky

  • Spravodajstvo
  • 29. mája 2018, 17:20
  • Autor:Jozef Vojčiniak

Most pre peších na Vážsky ostrov v Piešťanoch dostane moderné LED nasvietenie. Technológia umožní meniť jeho farby, ovládať sa bude dať pomocou mobilnej aplikácie a spotreba energie vyjde mesto len na 55 eur ročne.

Takúto ponuku tlmočil kolegom a vedeniu mesta poslanec Matúš Kromholc: „Realizácia LED-osvetlenia bude bezplatná a firma, ktorá ho na ‚húpací‘ most namontuje, to berie ako svoju obchodnú prezentáciu.“
Poslanci takúto možnosť privítali a Iveta Babičová doplnila, že nasvietenie, ale v tomto prípade Krajinského mosta, ako projekt realizovali aj študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch. Ich projekt sa vraj nerealizoval aj pre koniec predchádzajúceho vedenia župy v ich funkciách. Návrh M. Kromholca po krátkej diskusii poslanci prijali formou uznesenia. 

0 Shares

Najnovšie správy

Bývalý hotel v lokalite Sĺňava II, na Odborárskej ulici v obci Banka, ktorý dlhé roky chátral, vo štvrtok 26. júna…
  • 04.07.2025, 00:01
  • Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 6. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom bozkávania. Meniny má Patrik, Patrícia.
  • 06.07.2025, 00:04
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 4. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom proti chovu delfínov v zajatí. Meniny má Prokop.
  • 04.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 5. júla. Tento deň je Sviatkom sv. Cyrila a Metoda. Meniny má Cyril a Metod.
  • 05.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 6. júla 2025
Meniny má Patrik, Patrícia, zajtra Oliver