Vrbovčanka s medailou Červeného kríža

  • Kultúra a spoločnosť
  • 25. mája 2018, 06:34
  • Autor:mh/vd

Tisícky členov Slovenského Červeného kríža na Slovensku pomáhajú ľuďom rozmanitým spôsobom. Zachraňujú aj učia zachraňovať ľudské životy, venujú sa rozvoju bezpríspevkového darcovstva krvi, poskytujú terénne sociálne služby, pomáhajú pri nehodách či katastrofách.

Jednou z tých členiek, ktorá získala 9. mája ocenenie za svoju prácu dobrovoľníka v Červenom kríži a prijal ju aj prezident republiky Andrej Kiska, je dlhoročná „červenokrižiačka“ Ľubica Lagová z Vrbového.
Bývalú učiteľku z mesta pod šikmou vežou a „dobrú dušu“ miestneho spolku SČK odmenili za humanitu, obetavosť a dobrovoľnosť medailou SČK 1. stupňa. Ocenenie jej odovzdal prezident SČK Viliam Dobiáš v Primaciálnom paláci v Bratislave.
O svojej kolegyni a bývalej učiteľka hovorí jej žiak, dnes člen výkonného výboru Ms SČK vo Vrbovom Miroslav Halama: „Ľubica Lagová pôsobí 40 rokov v organizácii Slovenského Červeného kríža. Ako učiteľka veľmi zodpovedne viedla v škole zdravotnícke krúžky, pripravovala žiakov na súťaže v poskytovaní prvej pomoci. Pod jej vedením získavali veľmi dobré vedomosti a boli úspešní v súťažiach. Pani učiteľka učila žiakov správnemu prístupu k ochrane zdravia, prírody, tieto investície sú najcennejšie. Pracuje v Miestnom spolku SČK vo Vrbovom, zameriava sa na zdravotnú výchovu, prvú pomoc, propagáciu zdravého životného štýlu. Týmto ocenením vyjadrujeme vďaku za dlhoročný činmi prejavený postoj k pravým hodnotám.“

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 2. apríla. Tento deň je Medzinárodným dňom detskej knihy, Európskym dňom akcií za práva migrantov a Svetovým…
  • 02.04.2023, 02:36
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 1. apríla. V tento deň sa v roku 1805 v Blatnej narodil a 16. marca 1879 v…
  • 31.03.2023, 22:27
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. apríla 2023
Meniny má Zita, zajtra Richard