Premiérová Noc literatúry v Piešťanoch

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 24. mája 2018, 09:28
  • Autor:Michael Papcun

Literárne pôsobiace prostredie Piešťan sa večer 16. mája stalo súčasťou celosvetovej akcie Noc literatúry. Okrem Paríža, New Yorku, Amsterdamu a ďalších veľkomiest sa na Slovensku čítalo v sedemnástich mestách.

Úryvky zo súčasnej európskej literatúry zazneli v Pražiarni kávy, Galérii Fontána, na mestskom úrade, v Balneologickom múzeu, Dome umenia, ŽiWelli, ale Piešťany boli jediné mesto, kde sa čítalo aj v prostredí školy, konkrétne na Gymnáziu Pierra de Courbertina. Spolu s hlasmi známych osobností Rudiho Rusa, Pištu Vandala či Dada Nagya tak zaznel aj hlas študentky Niny Papcunovej.
Podujatie vo vestibule budovy gymnázia vytvorilo útulný priestor, o čo sa vo veľkej miere postarali aj gymnazisti, ktorí s nadšením vypomohli pri organizovaní a priebehu akcie. Okrem skvelého výberu miest, kníh aj čítajúcich sa podujatie tešilo záujmu zúčastnených. Tí bez problémov zaplnili každú zastávku literárneho večera.
Organizátorkám akcie Julii Džambazovič a Lucii Halovej patrí veľká vďaka za to, ako sa duch Noci literatúry dokázal prepojiť s duchom mesta. Piešťany tak nevytvorili iba anonymný exteriér, ale neodmysliteľnú súčasť akcie.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 10. mája. Tento deň je Svetovým dňom pohybu ku zdraviu. Meniny má Viktória.
  • 10.05.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 8. mája. Tento deň je Dňom víťazstva nad fašizmom a Svetovým dňom červeného kríža. Meniny má Ingrida.
  • 08.05.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 9. mája. Tento deň je Dňom Európy a Európskym dňom opery. Meniny má Roland.
  • 09.05.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 10. mája 2026
Meniny má Viktória, zajtra Blažena