Hádzanári vykročili k postupu do extraligy

• Šport / Hádzaná
  • 21. mája 2018, 08:32

Hádzanári MHK Piešťany vstúpili do baráže o extraligu s Malackami víťazstvom 30:21 a do nedeľnej odvety pôjdu s nádejným deväťgólovým náskokom.

Piešťanci viedli prakticky od začiatku stretnutia. V úvode 13.min mali štvorgólový náskok 6:2, no hostia sa ešte dostali na dostrel, keď stiahli na 8:7 v 19. min. Od toho momentu však už Piešťanci žiadne väčšie priblížnenie, resp. vyrovnanie nedovolili a v 23. min zlomili zápas na svoju stranu, keď odskočili na 11:7. Malacky sa síce ešte priblížili na dva góly o pár minút neskôr, no Piešťanci opäť odolali ich tlaku a do konca prvého polčasu šli do vedenia 14:10.
Po zmene strán sa hra vyvíjala podobne, no Piešťanci postupne navyšovali svoj náskok. V 36. min viedli už o sedem gólov 20:13, no Malacky sa nadýchli a v 41. min znížili na 21:17. Následná gólová smršť Piešťan však znamenala definitívny koniec nádejí pre hostí a v 53. min mal MHK Piešťany už dvanásťgólový náskok. V nervóznejšom závere ešte dokázali hostia pri vylúčeniach domácich znížiť, no Piešťanci si udržali výborný deväťgólový náskok a prvý zápas baráže tak vyhrali 30:21.
V druhom barážovom stretnutí Košice Crows v dramatickom dueli proti Slovanu Modra rozhodli o svojom tesnom víťazstve 32:31 päť sekúnd pred koncom zásluhou gólu Norbert Müllera. Odvetné zápasy sú na palubovkách tohtosezónnych extraligistov na programe na budúci víkend 26., resp. 27. mája.
Baráž o účasť v extralige 2018/2019 (odvety 26. resp. 27. 5.):

1. MHK Piešťany – TJ Strojár Malacky 30:21 (14:10)
Zostava/góly MHK: Šantavý, Kapša, Chudý, Fejes, Minarovský 3, Sedláček 3, Salvata 3, Bočkay 5, Miženko 4, Majerník 6, Kotula, Macek, Stano, Halo 5, Jaššo 1, Javorček.

Košice Crows – TJ Slovan Modra 32:31 (16:13)
Najviac gólov: Pecha 16/9 – Potisk 7