Golfisti pomohli detskému sanatóriu

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 19. mája 2018, 13:25
  • Autor:ts

Na piešťanskom golfovom ihrisku sa 1. mája stretli nadšenci golfu na desiatom ročníku turnaja Hospitality Golf Cup 2018. Výťažok z tohto charitatívneho turnaja putuje pre Denné detské sanatórium v Trnave. Tento rok vyzbierali účastníci 3060 eur.

Už desať rokov sa stretávajú vždy 1. mája hráči golfu na turnaji so šľachetným cieľom. Cieľom podujatia je popri zmeraní si síl najmä pomôcť dobrej veci. Z účastníckych poplatkov a dobrovoľných príspevkov už niekoľko rokov zbierajú obnos peňazí, ktorý putuje detským pacientom najmä s dýchacími a pohybovými problémami. Tohtoročný výťažok 3060 eur bude použitý na skvalitnenie služieb malým pacientom v trnavskom detskom sanatóriu.
„Hospitality Golf Cup je najmä o stretnutí priateľov a pomoci chorým detičkám, ktoré si zaslúžia našu pozornosť. Podporujeme trnavské detské sanatórium, lebo si myslíme, že napĺňa jedno z najzáslužnejších poslaní,“ zhodnotil zakladateľ a hlavný organizátor turnaja Martin Tabaček.
Na turnaji sa opäť zúčastnili viaceré známe osobnosti – herci Peter Sklár, Peter Batthyány alebo spevák Bystrík Červený. Podujatie moderoval Slávo Jurko. Turnaj nadobudol aj medzinárodný rozmer vďaka účasti viacerých golfistov z talianskej Sardínie a Čiech.
Výsledky:
1. miesto: Ľubomír Páleník, Ľuboslava Páleníková, 2. miesto: Martin Tabaček, Bystrík Červený, 3. miesto: Gianpaolo Biancu, Richardo Biancu
Longest drive ženy: Katarína Mňahončáková
Longest drive muži: Tomáš Horváth
Nearest to Pin: Martin Tabaček

0 Shares

Najnovšie správy

Kamil Moravčík, riaditeľ Základnej školy M. R. Štefánika na Vajanského ulici v Piešťanoch, po vyše týždni zareagoval na naše otázky…
  • 22.03.2023, 22:32
  • Piešťany / Blogy / Blogy
Dnes je piatok 24. marca. Tento deň je Svetovým dňom tuberkulózy. Meniny má Gabriel.
  • 23.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. marca 2023
Meniny má Gabriel, zajtra Marián