Odstrániť môžu len úplne suché orechy

  • Spravodajstvo
  • 15. mája 2018, 07:51
  • Autor:Viera Dusíková

Nielen medzi obcami Nižná a Chtelnica si vodiči v silnom vetre musia dávať pozor, aby ich náhodou neohrozila náhodne odlomená haluz zo žalostne starých orechov alebo dokonca sa nevyvrátil celý strom na ich auto.

Ale riziko jazdy popri prestarnutých alejach stromov čaká podľa nášho čitateľa na viacerých miestach od Dechtíc po Vrbové. Na ceste z Nižnej do Chtelnice sa už januári z koreňov vyvrátil celý strom a padli tam aj ďalšie.
„Túto cestu absolvujem už dlhé roky dvakrát denne. Takže každý deň tŕpnem, že niektorý suchý a prehnitý orech zasiahne aj mňa a rozbije mi auto. Už pred dvomi rokmi som telefonicky na túto situáciu upozorňoval vedúceho správy krajských ciest v Piešťanoch. Vtedy tam bolo 16 suchých orechov ohrozujúcich účastníkov cestnej premávky. Jeho odpoveď bola – Nemáme na to čas. Takáto nebezpečná situácia so suchými stromami je od Dechtíc až po Vrbové,“ uviedol náš čitateľ.

Jeden orech vyvrátilo v januári aj s koreňmi, pílili ho hasiči.

Na odpoveď Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja sme síce čakali dlhšie, ale dočkali sme sa jej. „Na základe rozhovoru s majstrom strediska Piešťany vám môžem potvrdiť, že predmetné stromy, na ktoré sa pýtal aj čitateľ, sa priebežne vyrezávajú. Oficiálnou cestou sme požiadali aj úrad životného prostredia o povolenie na vyrezanie týchto starých stromov. Súhlas, ktorý sme dostali, však bol podmienený tým, že s vyrezaním môžeme začať až tento rok, konkrétne v zime 2018, a odstránené môžu byť jedine stromy, ktoré sú už úplne suché,“ uviedla hovorkyňa Martina Machata.

Najnovšie správy

V Dubovanoch pribudne osem nových rodinných domov. Stavebný obvod vyčlenila obec v časti Cingalovec a v celom procese prípravných prác…
  • 16.07.2018, 12:00
  • Spravodajstvo / Región
Dnes je pondelok 16. júla. Meniny má Drahomír, Rút.
  • 16.07.2018, 08:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava