Bohunických veží je čoraz menej

  • Spravodajstvo
  • 7. mája 2018, 08:24
  • Autor:dan

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) už od októbra minulého roka rozoberá chladiace veže, ktoré sú súčasťou Jadrovej elektrárne Jaslovské Bohunice.

Štyri veže patriace k odstavenej elektrárni V1 postupne miznú. Po 40 rokoch zostalo z ôsmich veží iba päť, šiestu aktuálne likvidujú a dve sú takmer rozobraté. Betónoví obri majú tvar hyperbolidu s výškou 120 metrov a sú postavené zo železobetónu, štrkopiesku a ocele. Spolu s vežami ide dolu aj prívodné potrubie. Ak pôjde všetko podľa plánu, na nový pohľad so štyrmi vežami si aj Piešťanci budú zvykať od konca tohto roka.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 24. júna 2026
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia