Fontána patrila absolventom ZUŠ-ky

  • Kultúra a spoločnosť
  • 3. mája 2018, 09:44
  • Autor:am

Niekoľkoročné úsilie a dlhé hodiny cvičenia hry na hudobnom nástroji sa vyplatili. V utorok 24. apríla sa v kine Fontána predviedli absolventi hudobného odboru Základnej umeleckej školy v Piešťanoch. Ich umenie si prišli vypočuť rodičia, blízki i priatelia a bolo sa skutočne na čo tešiť.

V programe zazneli skladby velikánov klasickej hudby ako Vivaldi či Rachmaninov, ale nechýbali ani ľudové piesne či moderná tvorba od hudobníka Wiz Khalifu. Vystúpenie nádejných muzikantov sledovalo aj vedenie umeleckej školy.
„Bol to druhý absolventský koncert žiakov hudobného odboru a musím povedať, že všetci účinkujúci zmobilizovali všetky svoje schopnosti a zúročili to, čo sa ich naši pedagógovia snažili počas celého štúdia naučiť,“ uviedla zástupkyňa riaditeľa Eva Bakitová.
Ako poznamenala, je nesmierne povzbudzujúce sledovať rozvoj nadania a hudobných zručností žiakov od útleho veku až po absolventský koncert. „S potešením musím konštatovať, že máme stále množstvo šikovných žiakov,“ dodala E. Bakitová.
Ak chcete vidieť záverečné výstupy ďalších mladých umelcov, vo štvrtok 17. mája sa uskutoční absolventská výstava v Galérii Fontána a absolventské tanečné vystúpenie bude 21. a 22. júna v Dome umenia.
Absolventi druhého koncertu:
Veronika Zelinková – husle
David Balák – keyboard
Mário Jakubička – keyboard
Simona Šimová – keyboard
Laura Kojdová – klavír
Alexandra Šimová – klavír
Kamil Jankovič – gitara
Lucia Mosná – keyboard
Kristián Karaba – gitara
Lukáš Behan – klavír
Petra Stručková – priečna flauta
Samuel Michal Jankovič – keyboard
Mária a Terézia Halamové – keyboard  

Najnovšie správy

Ak máte chuť nazrieť do areálu piešťanského prírodného kina, teraz je na to správny čas. Dve desaťročia nefungovalo a skrýval…
  • 16.08.2018, 10:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 16. augusta. Meniny má Leonard.
  • 16.08.2018, 08:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Nielen materiálna, finančná pomoc, alebo venčenie pomôže psíkom v piešťanskom útulku. Často je nenahraditeľný pár šikovných ľudských rúk.
  • 15.08.2018, 20:00
  • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava