Na dvoroch TK Kúpele hral aj syn legendy Björna Borga

 • Šport / Tenis
 • 2. mája 2018, 07:48
 • Autor:Štefan Gregorička

Počas posledného aprílového týždňa sa hral na dvorcoch TK Kúpele Piešťany jubilejný 40. ročník medzinárodného tenisového turnaja hráčov do 18 rokov Slovakia Cup.

Na podujatí druhej najvyššej kategórie ITF sa predstavilo vrátane kvalifikácie 168 hráčov a hráčok z 20 štátov celého sveta.
V hlavnej súťaži dvojhry si zahralo po 48 chlapcov a dievčat a v pavúku figurovalo aj deväť Slovákov a 11 Sloveniek. „Predchodcom dnešného Slovakia Cup-u bol v roku 1978 medzinárodný turnaj o Laneov pohár. Už v nasledujúcom roku sa turnaj premenoval na Slovakia Cup. Po pár ročníkoch sa síce podujatie presunulo do Bratislavy, no tam dlho nevydržalo a vrátilo sa späť do Piešťan, kde sa hrá dodnes. Na Slovakia Cup-e pravidelne hrávali popri popredných zahraničných tenistoch aj všetci  najlepší slovenskí a českí dorastenci i dorastenky. Na našom turnaji si výborne počínali aj piešťanskí hráči Lukáš Lacko, Jana Juricová a Magdaléna Rybáriková,“ zalovil v pamäti bývalý dlhoročný riaditeľ tohto turnaja Rudolf Vrábel.
Za štyri desaťročia sa na prestížnom Slovakia Cup-e predstavili aj viacerí súčasní poprední svetoví tenisti. Z mužov napríklad Tomáš Berdych, Dominic Thiem či Martin Kližan, zo žien Karolína Plíšková, Petra Kvítová či Lucie Šafářová. V tomto roku zavítalo do Piešťan zo Švédska aj ďalšie známe tenisové meno – Borg. Nie však legendárny Björn, ale jeho syn Leo. Ten sa v Piešťanoch dlho nezdržal, pretože vypadol už v prvom kole.
Slováci síce mali na Slovakia Cup-e početné zastúpenie, no v dvojhre to do záverečných bojov nedotiahli. Chlapci skončili už v prvom alebo druhom kole, z dievčat boli Lenka Stará a Romana Čišovská vo štvrťfinále. Stará bola pritom najvyššie nasadená. Ešte horší osud postihol chlapčenskú jednotku, Čecha Dalibora Svačinu. Svetová deviatka sa porúčala už v druhom kole. Česť Slovenska zachraňovali dievčatá vo štvorhre, ktorú Romana Čišovská s Katarínou Kužmovou vyhrali.
Domáci TK Kúpele Piešťany mal v hre troch zástupcov. V dvojhre vypadol Adrián Kopál už v prvom kole kvalifikácie a sestry Ema a Terézia Baraniakové v druhom. Vo štvorhre si toto trio zahralo jedno kolo hlavnej súťaže.
 Finálové výsledky štvorhra – dievčatá: Čišovská, Kužmová (Slovensko) – Lavičková (Česko), Morvayová (Slovensko) 6:3, 6:4, chlapci: Holiš, Lehečka (Česko) – Von Der Schulenburg (Švajčiarsko), Zima (Nemecko) 6:3, 7:5, dvojhra – dievčatá: Nagyová (Maďarsko) – Orpanaová (Fínsko) 6:2, 1:6, 6:4, chlapci: Michalski (Poľsko) – Schlageter (Nemecko) 6:4, 6:1

Najnovšie správy

V čase, kedy väčšina štátov Európy zavádza tvrdé pravidlá v boji proti cigaretám, v Piešťanoch im robia reklamu. A to…
 • 15.08.2018, 15:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
Nielen materiálna, finančná pomoc, alebo venčenie pomôže psíkom v piešťanskom útulku. Často je nenahraditeľný pár šikovných ľudských rúk.
 • 15.08.2018, 20:00
 • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 15. augusta. Meniny má Marcela.
 • 15.08.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
V stredu 8. augusta na hematologicko-tranfúziologickom oddelení Nemocnice A. Wintera v Piešťanoch darovalo krv 24 darcov.
 • 14.08.2018, 21:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava