Vodnopólové kadetky ešte neprehrali

 • Vodné pólo / Šport
 • 25. apríla 2018, 18:46
 • Autor:th

V mestskej krytej plavárni v Topoľčanoch sa uskutočnil tretí turnaj národnej ligy kadetiek.

Piešťanské hráčky potvrdili svoje postavenie v tabuľke po prvých dvoch kolách a tromi víťazstvami si udržali neporaziteľnosť v tejto sezóne. Zároveň sa osamostatnili na čele priebežnej tabuľky.
Výsledky Piešťaniek:
KVP Kúpele – PVK Vrúrky 11:10 (4:2, 1:2, 2:3, 4:3)
Góly KVP: Kolárová a Kozáková po 4, Sedláková 2, Grežďová
Piešťanské hráčky začali zápas výborne, dostali sa do trojgólového vedenia. Po dobrom začiatku sa však akoby uspokojili s náskokom a súperky svojou bojovnosťou vyrovnali nielen hru, ale aj výsledok. Od stavu 5:5 si Piešťanky vypracovali vždy len jednogólové vedenie, ktoré Vrútky vyrovnali. Na gól Kozákovej 17 sekúnd pred koncom však už nedokázali odpovedať, a tak sa nakoniec z víťazstva tešili kadetky KVP.
Pirana SC Topoľčany – KVP Kúpele 6:17 (1:4, 3:5, 1:1, 1:7)
Góly KVP: Kozáková 4, Kolárová 3, Hrebíková, Doktorová, Sedláková a Mešterová po 2, Grežďová, Holičová
Aj do druhého zápasu vstúpili mladé vodnopólistky z Piešťan veľmi dobre. Pozorne bránili a rýchle protiútoky s istotou zakončovali gólmi. Hráčky vedomé si svojho vysokého náskoku spravili niekoľko chýb v obrane, čo súper využil, no napriek tomu to jednoznačné víťazstvo Piešťan neohrozilo.
Slávia UK Bratislava – KVP Kúpele 3:16 (1:5, 0:6, 2:0, 0:5)
Góly KVP: Kozáková 6, Kolárová 3, Doktorová 2, Hrebíková, Sedláková, Grežďová, Mešterová, Holičová
Piešťanky mali v celom zápase prevahu, boli kondične i technicky lepšie pripravené a zaslúžene zvíťazili. Dostatok priestoru dostali rovnako ako v zápase s Topoľčanmi hráčky zo striedačky.
Zostava KVP Kúpele Piešťany: Klampárová – Hrebíková, Doktorová, Grežďová, Kozáková, Sedláková, Kolárová, Holičová, Bojnová, Mešterová
Tréner suverénnych piešťanských vodnopólistiek Ján Baranovič zhodnotil turnaj nasledovne: „Vo všetkých troch zápasoch sme mali hernú prevahu. Kondične sme tiež dominovali. Našou slabinou je však stále premieňanie vypracovaných gólových príležitostí a využívanie presilových hier. Ak sa nám podarí zlepšiť tieto herné činnosti, verím, že dokážeme výraznejším rozdielom zdolať aj Vrútky a Košice. Dievčatá ťažia hlavne zo svojej dobrej kondičnej pripravenosti. Na technike a taktike musíme ešte popracovať, aby sme dokázali nadviazať na úspechy z predchádzajúcich rokov.“
Poradie po 3. kole: 1. KVP Kúpele Piešťany (12 b), 2. PVK Vrútky (10), 3. ŠKP MD Košice (8), 4. Pirana SC Topoľčany (4), 5. Slávia UK Bratislava (2)

Najnovšie správy

Nielen materiálna, finančná pomoc, alebo venčenie pomôže psíkom v piešťanskom útulku. Často je nenahraditeľný pár šikovných ľudských rúk.
 • 15.08.2018, 20:00
 • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo
V stredu 8. augusta na hematologicko-tranfúziologickom oddelení Nemocnice A. Wintera v Piešťanoch darovalo krv 24 darcov.
 • 14.08.2018, 21:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
V čase, kedy väčšina štátov Európy zavádza tvrdé pravidlá v boji proti cigaretám, v Piešťanoch im robia reklamu. A to…
 • 15.08.2018, 15:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 15. augusta. Meniny má Marcela.
 • 15.08.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava