Prekliatie – nekonečný príbeh lásky

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 25. apríla 2018, 17:41
  • Autor:mo

Láska. Slovo, ktoré aj hory prenáša. Aj v minulosti, aj dnes. Téma lásky už bola spracovaná v mnohých podobách. Tentoraz na divadelné dosky Domu umenia v Piešťanoch prichádza ako muzikál Prekliatie.

Ide o nový slovenský muzikál, v ktorom tému lásky pretavili do textu, hudby i tanca autori Ernest Šarközi a Jaroslav Moravčík. Prekliatie je moderná hudobno-tanečná feéria s prvkami muzikálu plná emócií, ktoré gradujú nielen vďaka krvi protagonistov, ale aj virtuozitou nabitej hudby v bravúrnej interpretácii Cigánskych Diablov.
Autori sa pohrali s dvomi premennými – silou lásky a nepriazňou osudu. Ak k tomu pribalíme ešte nezmyselné spoločenské predsudky, ktoré často láske bránia, tak máme love story, akú môžu závidieť i hollywoodski producenti.
Nosná myšlienka príbehu spočíva v nekonečnom súboji dobra a zla, čierneho a bieleho, lásky a nenávisti, života a smrti. Autorom hudby je E. Šarközi, popredný slovenský choreograf a režisér J. Moravčík prichádza s vlastným tanečným súborom Atašé, unikátnym telesom tvoreným špičkovými slovenskými tanečníkmi, ktorí vynikajú dynamikou a univerzálnosťou tanečného prejavu.
Vo štvrtok 26. apríla od 19. hodiny vás do príbehu vtiahnu Silvia Šarköziová v úlohe matky, Vanessa Šarköziová ako cigánka Pavlína a Marcel Dragúň ako cigán Rajko. Úlohy diabla sa zhostil Karol Csino.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich