Osem medailí pre diaľkových plavcov ŠPK Kúpele Piešťany

• 25. apríla 2018, 18:52
  • Autor:rs

Na bratislavských Pasienkoch sa minulý piatok uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní. Vo všetkých vekových kategóriách sa ich zúčastnilo 116 plavcov z 19 klubov.

ŠKP Kúpele Piešťany reprezentovalo 20 plavcov a v medailovom hodnotení sa klub umiestnil na druhom mieste. Až osem plavcov z Piešťan získalo cenné kovy.
Sára Niepelová s prevahou vyhrala kategóriu 18-19-ročných dievčat na 5000 metrov voľný spôsob. Splnila limit na majstrovstvá Európy a sveta juniorov a majstrovstvá Európy seniorov.
V tej istej kategórii sa darilo Zore Bogárovej, keď si vybojovala bronzovú medailu. Medzi chlapcami si vyplával zlato na 5000 m voľný spôsob v kategórii 14-15-ročných Filip Lányi, ktorý dosiahol celkovo tretí čas medzi seniormi.
Olivia Ana Šprláková-Zmorová bola najrýchlejšia na päť kilometrov v kategórii 13-ročných žiačok, na druhom stupienku stála Rebeka Buková. Jakuba Jánskeho dekorovali striebornou medailou na 5000 m voľný spôsob v kategórii 13-ročných žiakov.
Oliver Švec v kategórii 12-ročných na 3000 m voľný spôsob vyplával pekné tretie miesto. V disciplíne 3000 m voľný spôsob masters vybojoval zlato Pavel Škodný.