Zrkadlisko v Balnea Health Spa

  • Nezaradené
  • 22. apríla 2018, 08:21
  • Autor:ts

Okrem pôvodných bazénov s minerálnou termálnou vodou v kúpeľných domoch Pro Patria, Napoleon a Irma je možné nájsť tradičnú piešťanskú procedúru Zrkadlisko aj v novej časti Kúpeľného ostrova v kúpeľnom dome Balnea Health Spa.

Celý balneologický komplex sa nachádza medzi hotelmi Esplanade, krídlom Palace a hotelom Grand Splendid, krídlom Splendid. Vďaka jeho rozmerom a množstvu ponúkaných procedúr je zároveň najväčším balneocentrom v strednej Európe.
Komplex bol nedávno zrekonštruovaný a moderne zariadený tak, aby bola zdôraznená úroveň profesionality poskytovaných služieb. Použité materiály, tlmené umelé osvetlenie, jemná hudba a množstvo denného svetla vyvolávajú pocit oddychu a exkluzivity.
Kúpeľná recepcia sa nachádza približne v strede balneocentra. Pre informáciu treba dodať, že je tu i medicínska recepcia, kde zdravotné sestry koordinujú konzultácie a vyšetrenia u lekárov. Na prvý pohľad sa môže zdať, že v množstve oddelení je ťažké sa zorientovať, opak je však pravdou.
V takomto centre s množstvom oddelení by ste možno aj zablúdili, preto sú na rôznych miestach umiestnené orientačné mapky jednotlivých pavilónov. Na kúpeľnej recepcii po vyzdvihnutí Liečebného preukazu s procedúrami nás milo pracovníčky nasmerujú na správne číslo oddelenia, ktorým sú jednotlivé vstupy na procedúry označené. Zároveň poskytnú aj krátku inštrukciu, ako sa k nim dostať.

Komplex bol nedávno zrekonštruovaný.

Zrkadlisko sa nachádza na prízemí balneokomplexu. Je rozdelené na dve oddelenia, zvlášť pre ženy a pre mužov. Vhodíme predpis procedúry do príslušnej schránky a počkáme, kým nás zavolá pracovník alebo pracovníčka Zrkadliska. Pozve nás dovnútra oddelenia, odprevadí do šatne a vysvetlí priebeh procedúry.
Tú klienti zvyčajne absolvujú bez plaviek, nahí, avšak pracovníci rešpektujú intimitu všetkých klientov a podľa požiadavky nám poskytnú bavlnenú suknicu určenú pre tento termálny kúpeľ. Prekvapilo nás, že je možnosť využiť dva bazény. Jeden štandardný s teplotou vody okolo 38-39 °C, druhý chladnejší s teplotou 36-37 °C.
Kúpeľ vo vode má niekoľko účinkov. Samotný pobyt v teplej vode mobilizuje nervový, endokrinný, kardiovaskulárny, respiračný a imunitný systém. Nadľahčujúci účinok vody eliminuje účinky gravitácie a podporuje cievnu a lymfatickú cirkuláciu.
Navyše, termálna minerálna voda so zložením typickým pre Kúpele Piešťany obsahuje najmä sírovodík a sulfidy, ktoré sú zdrojom síry, potrebnej pre tvorbu spojivového tkaniva. Síra je zabudovaná do chrupaviek, šliach a kostného skeletu, jej zlúčeniny sa tiež zúčastňujú detoxikačných pochodov.
Ako vedľajší priaznivý účinok kúpeľov vo vode s obsahom sírovodíka možno spomenúť zlepšenie hydratácie pokožky. Určite k tomu prispieva aj fakt, že na balneologické účely sa používa termálna voda bez akýchkoľvek pridaných chemických látok a žiadnym spôsobom sa neupravuje – jediným rozdielom od miesta výveru je jej ochladenie.
Po kúpeli nasleduje suchý zábal, kde nás personál zabalí najprv do plachty a potom do deky, aby telo dokázalo vstrebať sírovodík do potrebných štruktúr, oddýchnuť si od tepla a postupne vychladnúť. Tým sa ešte znásobuje relaxačný účinok Zrkadliska.
Vychutnať si procedúru Zrkadlisko v Balnea Health Spa je možné denne od 7:00 do 18:00. Na relax a priaznivé účinky sa dá rýchlo privyknúť. Pre všetkých je preto k dispozícii permanentka na desať vstupov za zvýhodnenú cenu, s ktorou je možné ušetriť až 25 eur.

43 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián