Dve víťazstvá a jedna prehra junioriek KVP

  • Vodné pólo / Šport
  • 19. apríla 2018, 07:57
  • Autor:th

V poradí tretí turnaj vodnopólovej súťaže junioriek sa hral počas uplynulého víkendu v Topoľčanoch. Hráčky KVP Kúpele Piešťany sú na prvom mieste a spolu s hráčkami košickej Olympie sú ašpirantkami na majstrovský titul.

V posledných vzájomných zápasoch sa však prejavili väčšie skúsenosti košických hráčok, ktoré sú efektívnejšie hlavne v zakončení.
Výsledky Piešťaniek:
KVP Kúpele – ŠKP MD Košice 12:5 (3:1, 3:0, 3:3, 3:1)
Góly KVP: Kolárová 4, Baranovičová 3, Sedláková a Kissová po 2, Grežďová
Hráčky Piešťan si v úvode stretnutia vypracovali trojgólový náskok, ktorý s pribúdajúcimi minútami ešte narastal. Príležitosť zahrať si dostala celá piešťanská striedačka a len veľa nevyužitých možností zachránilo súperky od vyššej prehry.
Olympia ŠG Košice – KVP Kúpele 7:6 (2:3, 1:0, 2:2, 2:1)
Góly KVP: Kolárová 3, Sedláková 2, Hrebíková
Zápas o prvé miesto v priebežnej tabuľke mal vyrovnaný priebeh. Skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú. Lepšie začali hráčky Olympie a rýchlo viedli 2:0. Piešťanky skóre vyrovnali a prvú štvrtinu vyhrali 3:2. Košičanky využili presilovku i pokutový hod a dostali sa do vedenia 5:3. V ďalšom priebehu sa piešťanským hráčkam podarilo gólmi zakončiť svoje rýchle protiútoky a nielenže vyrovnali, ale aj sa ujali vedenia na 6:5. V závere však nepremenili dve presilové hry, za čo ich súper potrestal nielen vyrovnávajúcim gólom, ale osem sekúnd pred koncom aj gólom víťazným.
KVP Kúpele – PVK Vrútky 8:5 (3:1, 2:2, 1:2, 2:0)
Góly KVP: Baranovičová a Kolárová po 3, Kissová 2
Úvod patril piešťanským pólistkám. Nielenže vyhrávali 3:0, ale vypracovali si aj veľa ďalších príležitostí na strelenie gólu. Tie však nevyužili a súperkám sa podarilo náskok znížiť na rozdiel jedného gólu. Tesné vedenie si Piešťanky udržiavali počas celého zápasu a v závere ho dokázali aj navýšiť.
Tréner KVP Kúpele Ján Baranovič výkony svojich zverenkýň zhodnotil nasledovne: „Hráčkam nemožno vyčítať herné nasadenia a snahu. Bojovali príkladne a v každom zápase sa snažili hrať útočne a neustále ohrozovali bránu súperiek. Naša streľba však bola málo efektívna. Dáme gól vari z každej piatej príležitosti a zlyhávame aj v premieňaní presilových hier. Túto našu slabinu dokonale využila Olympia Košice, s ktorou bojujeme o prvú priečku. Ich skúsenejšie hráčky nás vyškolili v efektivite streľby, čo nás stálo víťazstvo.“
Zostava KVP Kúpele Piešťany: Stručková – Hrebíková, Doktorová, Baranovičová, Kozáková, Sedláková, Grežďová, Kolárová, Klampárová, Mešterová, Kissová
Ostatné výsledky: Vrútky – Olympia Košice 4:7, ŠKP Košice – Vrútky 8:6, Olympia Košice – ŠKP Košice 12:6
Poradie Národnej ligy junioriek po dvoch kolách: 1. KVP Kúpele Piešťany (14 b), 2. Olympia ŠG Košice (14), 3. ŠKP MD Košice (8), 4. PVK Vrútky (0)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 21. marca 2023
Meniny má Blahoslav, zajtra Beňadik