Priame prenosy idú do finále!

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 14. apríla 2018, 07:45
  • Autor:mo

Na operu nemusíte cestovať do Bratislavy, neopakovateľný zážitok z predstavenia vám ponúka aj piešťanský Dom umenia. V závere opernej sezóny Metropolitnej opery v New Yorku 2017/2018 odznejú diela svetových velikánov.

Už v sobotu 14. apríla o 18.30 hodine sa môžete ponoriť do príbehu o mladej žene, ktorá obetuje vlastné šťastie, aby sa pokúsila zachrániť život svojho otca. Tragickú operu Luisa Miller z pera Giuseppe Verdiho diriguje bývalý hudobný riaditeľ Metropolitnej opery (MET) James Levine. MET ju naposledy uviedla v roku 2006 a teraz do inscenácie obsadila ozajstné hviezdy opery. Sonya Yoncheva sa predstaví ako Luisa a Piotr Beczala ako Rodolfo. Plácido Domingo vystúpi ako Luisin otec Miller, Olesya Petrova ako Federica, Alexander Vinogradov debutuje v úlohe Waltera, Dmitry Belosselskiy stvárni Wurma. Dielo bude uvedené po prvýkrát v HD kvalite.
Záverečným titulom MET je opera Julesa Masseneta – Popoluška, ktorú môžete v priamom prenose sledovať 28. apríla o 18.55 hodine. Massenetova čarovná opera vychádza z rozprávky o Popoluške a v MET má premiéru. Diriguje ju Bertrand de Billy a režíruje Laurent Pelly. V úlohe Popolušky sa predstaví Joyce DiDonato, Alice Coote vystúpi ako Princ, Stephanie Blythe ako zlá macocha Madame de la Haltière, Kathleen Kim ako Víla a Laurent Naouri ako Pandolfe.
Na záver druhej opernej sezóny s radosťou konštatujeme, že v Piešťanoch bola založená a udomácnila sa tradícia uvádzania operných diel. Na webstránke Domu umenia už teraz nájdete program na ďalšiu sezónu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 18. októbra. Tento deň je Svetovým dňom menopauzy, Sviatkom sv. Lukáša, patróna umelcov a maliarov, lekárov a…
  • 18.10.2018, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Už štvrtý rok je súčasťou Dní mesta Vrbové odovzdávanie ocenenia s názvom Beňovského glóbus. Tento rok sa slávnostné oceňovanie uskutočnilo…
  • 18.10.2018, 10:00
  • Spravodajstvo / Región
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava