Piešťanskí výtvarníci vystavujú

  • Výstavy / Kultúra a spoločnosť
  • 14. apríla 2018, 07:48
  • Autor:am

Výtvarný klub pri Mestskom kultúrnom stredisku v Piešťanoch opäť prezentoval nové diela svojich členov. Umelecké skvosty od piatka 6. apríla zdobia Zrkadlovú sieň Domu umenia a návštevníkov budú tešiť takmer do konca mesiaca.

Stenu, zrkadlá a vitrínu vo výstavnej sieni zaplnili maľované obrazy, keramické diela, šperky i rezbárske umenie. Autori tak návštevníkom ponúkli rozmanitý zážitok a každý si mohol už počas slávnostnej vernisáže nájsť to svoje, obľúbené.
Minulý rok členovia výtvarného klubu vystavovali dvakrát, a to v Dome umenia na tradičnej Jarnej výstave a na Trnavskej palete. „Som veľmi rád, že naši výtvarníci dostali a každý rok dostávajú ocenenia na Trnavskej palete, ale aj na okresných a krajských súťažných výstavách. Som rád, že sa snažia,“ povedal predseda zoskupenia Alojz Majerník.

Diela regionálnych umelcov si môžete pozrieť v Dome umenia.

Svojich zverencov pochválil aj v oblasti napredovania a umeleckého vyvíjania. „Títo ľudia sledujú okolité výstavy a tvorbu. Je iná doba, iné myslenie než kedysi,“ skonštatoval A. Majerník, ktorý je tiež členom Umeleckej besedy slovenskej. Ako vraví, aj tamojší stodvadsiati príslušníci sú v prezentácii úplne rozdielni, čo odráža ich jednotlivé filozofické myslenie pretavené do umeleckej tvorby.
Pre tých, ktorým nechýba láska k umeniu a chuť a odhodlanie tvoriť, sú brány piešťanského výtvarného klubu stále otvorené. „Bol by som rád, keby sa prihlásili mladí ľudia. Veľakrát sa stáva, že keď vychádzajú 15-16-roční veľmi šikovní výtvarníci z umeleckej školy, idú na stredné a vysoké školy, čím ich prakticky strácame. Veľmi rád však privítam týchto perspektívnych ľudí, ktorých umenie zaujíma a chcú sa zapojiť do spoločnej práce,“ skonštatoval predseda klubu.

Najnovšie správy

Piešťanskí hasiči mali v uplynulých dňoch opäť kopec práce. V utorok 12. júna pomáhali smoliarovi - vodičovi dodávky Citroen, ktorý…
  • 19.06.2018, 12:00
  • Spravodajstvo
Minulý týždeň nám do redakcie telefonovali viacerí rozhorčení Piešťančania, že sa na sídlisku Nikola Teslu ničí novopostavené detské ihrisko. Stalo…
  • 19.06.2018, 06:00
  • Spravodajstvo / Piešťany
Dnes je utorok 19. júna. Meniny má Alfréd.
  • 19.06.2018, 08:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava