Cyklo na Jašter s vetriskom oproti

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 10. apríla 2018, 18:16
  • Autor:Viera Dusíková

Členovia a sympatizanti Klubu športovej turistiky TJ Bezovec vymenili v nedeľu 8. apríla vibramy za tenisky a šliapli do pedálov. Pripojili sa tak k akcii Cyklo na Jašter, ktorej protagonistom je Malokarpatský cykloklub.

Toto je iba začiatok výletu – vietor sa ešte rozbiehal...
Toto je iba začiatok výletu – vietor sa už zdarne štartoval...

Nenáročnú trasu k známej reštaurácii pri Hlohovci a späť zvládli síce aj amatéri, no nestačil iba dobrý bicykel. Južný vetrisko, ktorý sa im vydal naproti, vyskúšal ich vôľu dôjsť až do cieľa. Prišli tam všetci. Riadne zmorení a vyfúkaní, ale s pocitom, že zvládli aj boj so živlom. Vietor ich v istých momentoch takmer zhadzoval z bicykla.
Na Jašteri sa stretli s cyklistami z celého okolia – od Trnavy, Hlohovca či Leopoldova. Okolo stolov reštaurácie, kde v ten deň mali ešte jednu veľkú rodinnú oslavu, putovala prezenčná listina. Pri odchode Piešťaniek sa na nej nachádzalo 53 mien, no neboli to ani zďaleka všetci účastníci. Tí prichádzali do cieľa postupne v skupinkách.
Cesta nazad do Piešťan bola za odmenu, pretože vietor hnal cyklistov popri kanáli Váhu a madunickej hydroelektrárni až k Sĺňave. Občerstvenie v bufete u Dina s neodmysliteľnou zemiakovou plackou zavŕšilo nedeľnú cyklojazdu. Tachometer ukazoval štyridsať kilometrov.
Vyznávači cykloturistiky sa už tešia na prvý májový deň, keď opäť vyrazia na obľúbenú akciu Hore Váhom – dolu Váhom. Pozývajú aj širokú verejnosť.

0 Shares

Najnovšie správy

sobota, 24. októbra 2020
Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel