Napriek úskaliam vyrastá vo Vrbovom kvalitný hokejbalový stánok

 • Šport / Ostatné športy
 • 4. apríla 2018, 08:35
 • Autor:tophbl.sk/(th)

Vrbovská hokejbalová liga zažíva naozajstný rozmach. Kedysi súťaž miestneho významu, dnes dejisko veľkých športových zápolení. Do trinásteho ročníka súťaže sa prihlásil tucet tímov, a to až zo štyroch okresov.

Vrbovská liga tak nabrala skutočný význam v celom regióne. Porozprávali sme sa o nej s jej organizátorom Brankom Remiášom.
„Postupnými krokmi sa mi plní sen vytvorenia kvalitnej hokejbalovej ligy hranej v dôstojnom športovom prostredí, ktoré bude spĺňať všetky štandardné atribúty a bude reprezentovať naše mesto. Začali sme od nuly, ďalší krok je za nami a ideme ďalej,“ hovorí prvý muž hokejbalu vo Vrbovom B. Remiáš, prezývaný Killy, ktorý má byť právom na čo hrdý.
Mimoriadne kvalitná súťaž každým rokom naberá na prestíži, pričom nejde len o rozrastanie počtu tímov. Veľký kus práce sa podarilo spraviť i na miestnom športovisku. „Pred časom sa nám podarilo vytvoriť tribúny pre divákov. Tento nápad sa zrodil už pri realizácií ihriska, ktoré financovalo mesto Vrbové. Žiaľ, navýšenie prostriedkov na prístavbu tribún už bolo nereálne, preto sme ich odložili na neskôr,“ konštatuje Remiáš.
Pri prerode areálu si prešiel i sklamaniami. „Viackrát sme sa snažili získať podporu od vyššieho územného celku, no kompletne spracovaný projekt tribún k ihrisku, kde prebieha regionálna liga, pre nich nebol dosť zaujímavý. Prednosť dostávali gulášové párty a exhibičné zápasy futbalistov či iné krátkodobé a víkendové podujatia. Dosť ma to mrzelo, pretože náš projekt bol dlhodobý a žiadaný.“
Napokon sa dielo podarilo najmä vďaka samotným hráčom, ale i podpore mesta. „Celú réžiu ligy financujú hráči sami. Našetrenie peňazí na tribúny tak bolo veľmi dlhodobé. Častými návštevami zástupcov mesta, vysvetľovaním a argumentovaním sme ale napokon dospeli k zdarnému koncu,“ opisuje dlhoročný boj organizátor Vrbovskej hokejbalovej ligy, ktorému sa k novým mantinelom podarilo pristavať aj stánok na sedenie pre divákov i zaobstarať novú svetelnú tabuľu.
Pochvaľuje si pritom najmä spoluprácu s bývalým primátorom, ale aj s terajším vedením mesta na čele s primátorku. Aj vďaka tejto kooperácii je vrbovské hokejbalové ihrisko opäť o poznanie kvalitnejšie. „V spolupráci s mestom sme dospeli k osvetleniu ihriska a do pár mesiacov sa bude inštalovať aj nový kamerový systém. Žiaľ, tak ako to chodí vo viacerých oblastiach Slovenska, aj Vrbové musí zápasiť s vandalmi, ktorí nevedia zmysluplne využiť svoj voľný čas,“ vraví Remiáš na margo problematických indivíduí, ktoré často ničia vytvorené športové prostredie.
Napriek ťažkostiam sú ale Vrbovčania pripravení kráčať vpred a stánok naďalej zveľaďovať. Ich cieľom je i ďalšie napredovanie súťaže. „Momentálne sú naším cieľom rôzne projekty, využívanie reklamných priestorov a pritiahnutie sponzorov. Chceme dať dokopy obnos peňazí na úplne nový povrch. Pracujeme tiež na zveľadení našej stránky www.vhbl.sk. Máme i viacero ďalších plánov. Verím, že s podporou mesta sa nám podarí postupne vybudovať pekný a reprezentatívny areál,“ zaželal si Remiáš, ktorý nezabúda ani na svojich spolupracovníkov. „Bez dostatočného množstva zanietených ľudí sa nič spraviť nedá. Preto patrí veľké poďakovanie najmä Jánovi Vydarenému, Tomášovi Plankovi, Patrikovi a Filipovi Masárovcom, Andrejovi Klátikovi, Denisovi Stolárovi a ďalším.“

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 28. marca. Tento deň je Dňom učiteľov. Meniny má Soňa.
 • 27.03.2023, 22:44
 • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla. Meniny má Alena.
 • 26.03.2023, 22:30
 • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 29. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti hluku. Meniny má Miroslav.
 • 28.03.2023, 22:20
 • Dobré ráno, Piešťany!
Žiaci tanečného súboru Austedis pod vedením učiteľky Miriam Šupenovej zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch predviedli svoje tanečné schopnosti v…
 • 26.03.2023, 00:01
 • Mladí dnes / Piešťany
utorok, 28. marca 2023
Meniny má Soňa, zajtra Miroslav