Škôlkari v Ducovom vyrábali ozdoby

  • Spravodajstvo
  • 3. apríla 2018, 09:21
  • Autor:Daniela Serišová

Veľkonočné ozdoby do domácností od výmyslu sveta sa dajú zohnať kade – tade. Najväčšiu hodnotu pre nás ale majú tie domáce. S výrobou vlastných sa popasovali aj škôlkari v Ducovom.

Nápad spraviť v škôlke veľkonočný workshop prišiel od šikovných mamičiek. „Už tradične na jar pred Veľkou nocou organizuje naša MŠ veľkonočné tvorivé dielne v spolupráci s rodičmi detí. Väčšinou sú to šikovné mamičky na materskej dovolenke, ktoré prídu s rôznymi nápadmi,“ hovorí riaditeľka MŠ Ducové Monika Poláčková.
Deti sa mohli vyšantiť pri rôznych technikách a ozdobách, tradične sa maľovali vajíčka napríklad servítkovou technikou či voskovaním. Tento rok však pribudli rôzne zvieratká, zajkovia, mačky i prasiatka. Pre chlapcov bola pripravená výroba Ninja korytnačiek z vajíčok. „Deťom sa aktivita veľmi páčila, pracovali s radosťou a nadšením, pretože vedeli, že si výrobky môžu vziať domov a stanú sa súčasťou ich veľkonočnej výzdoby,“ opisuje workshop riaditeľka.
Množstvo akcií počas roka si pochvaľujú aj ostatné mamičky. „Riaditeľka je kreatívna a originálna, stále niečo pre deti vymýšľa a zapája aj nás, mamičky ma materskej,“ pochvaľuje si mamička Lucia Hlístová Černáková. Ducovské deťúrence tak s vyrábaním zrejme nekončia, na takéto a aj iné aktivity sa môžu tešiť aj v priebehu roka.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. apríla. V tento deň sa v roku 1805 v Blatnej narodil a 16. marca 1879 v…
  • 31.03.2023, 22:27
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. apríla. Tento deň je Medzinárodným dňom detskej knihy, Európskym dňom akcií za práva migrantov a Svetovým…
  • 02.04.2023, 02:36
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. apríla 2023
Meniny má Zita, zajtra Richard