Paracyklista Metelka zlatý v stíhacích pretekoch na 4 km piaty rok bez prerušenia

  • Šport / Basketbal
  • 25. marca 2018, 09:47
  • Autor:sita

Slovenský reprezentant Jozef Metelka sa stal suverénnym víťazom stíhacích pretekov na 4 km na svetovom šampionáte v dráhovej cyklistike zdravotne znevýhodnených športovcov v brazílskom Riu de Janeiro. V kategórii C4 Metelka dosiahol výsledný čas 4:30,584 s, strieborného Austrálčana Kyla Bridgwooda (4:36,546) zdolal takmer o 6 sekúnd. Bronz patrí Jacovi van Gassovi z Veľkej Británie (4:43,461). Metelka prišiel o časť ľavej dolnej končatiny po motocyklovej havárii v marci 2009 počas štúdia športového koučingu na Oxford Brookes University v Anglicku, kde dodnes žije.

Metelka je absolútne dominantný v pretekoch na 4 km na dráhe, zlato z majstrovstiev sveta v tejto disciplíne získal piaty rok po sebe. V stíhačke je aj paralympijský víťaz z Ria de Janeiro 2016. Na tom istom velodróme získal na aktuálnych MS už aj striebro na 1 km s pevným štartom. Aj v tomto prípade platí, že jagavú kombináciu zlato zo stíhacích pretekov a striebro z 1 km s pevným štartom má vo vrecku piaty rok bez prerušenia.
Tridsaťjedenročný piešťanský rodák tento fakt originálne komentoval aj na svojom facebookom profile popri fotke, na ktorej hrdo ukazuje všetkých päť prstov na ruke: "Päť rokov a päťkrát double zlato-striebro! Ďakujem svojím trénerom Tomovi Kirkovi a Kyleighovi Mannersovi a tiež sponzorom. Verím, že budem ďalej tlačiť na svoje hranice. Jedna noha, jeden tím, veľa medailí a žiadne limity."

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián