Piešťanci poprosia o odpustenie za hriechy voči židom

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 22. marca 2018, 19:19
  • Autor:fb Stefan Patrik Kováč

V Malej scéne Mestského kultúrneho strediska na Ulici A. Dubčeka v Piešťanoch sa v piatok 23.marca o 15.00 h popoludní uskutoční smútočná tryzna za obete holokaustu. Súčasťou programu bude akt kajúcnosti, pri ktorom zástupcovia kresťanských cirkví a spoločenstiev poprosia o odpustenie za hriechy predchádzajúcich generácií voči ľudu Starej zmluvy počas druhej svetovej vojny.

Počas druhej svetovej vojny 23.3.1942 sa z Piešťan uskutočnil prvý odsun židovských dievčat a žien, pochodovali na železničnú stanicu, vlak ich odvážal do zberného strediska na Patrónke v Bratislave, odkiaľ boli deportované do koncentračného tábora Osvienčim v nacistami obsadenom Poľsku. Preto si Piešťanci na kajúcu tryznu vybrali práve symbolický dátum 23.marec.
Kresťania si tak chcú priznať zlyhania svojich predchodcov a otcov, ktoré poškvrňujú ich minulosť a vplývajú aj na prítomnosť.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 22. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom biologickej rozmanitosti. Meniny má Júlia, Juliana.
  • 22.05.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 21. mája. Tento deň je Svetovým dňom kultúrnej rozmanitosti pre dialóg a rozvoj. Meniny má Zina.
  • 21.05.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 23. mája 2026
Meniny má Želmíra, zajtra Ela