Cestu k drahovskej hati lemujú nové stromčeky

  • Spravodajstvo
  • 21. marca 2018, 05:41
  • Autor:am

Potom, čo topole lemujúce cestu k drahovskej hati vyrúbali a nahradili ich výsadbou, ktorá sa neujala, správca Slovenský vodohospodársky podnik na tomto mieste sadil stromy opäť. Azda tentoraz vyrastú.

Začiatkom februára 2016 vyrúbali 131 topoľov čiernych, pretože podľa správcu územia išlo o veľmi staré stromy v zlom zdravotnom stave, ktoré napadali aj škodcovia. Náhradnú výsadbu, ktorá mala zahŕňať lipy, duby, javory, čerešne, orechy či liesky, sa na prvý raz nepodarilo úspešne zrealizovať. Mladá zeleň sa neujala a uschla, a tak cestu lemovali len kolmi podopreté polámané pahýle.
Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) však situáciu napravil. „Uskutočnila sa náhradná výsadba, a to v plnom rozsahu. Na výsadbu 50 stromčekov a starostlivosť bol vypracovaný projekt, ktorý bol dodržaný a skontrolovaný v zmysle požiadaviek Obecného úradu Drahovce,“ uviedol Tomáš Januš, referent komunikácie SVP.
A aby sa predišlo prechádzajúcej situácii, správa povodia Váhu poverila zamestnanca a pridelila mu starostlivosť o výsadbu. Bude ju udržiavať fyzicky, ale i mechanicky – cisternou, takže by mala byť zabezpečená komplexná starostlivosť vrátane závlahy. Stromčeky tiež majú byť zabezpečené proti obhrýzaniu vysokou zverou. Azda sa to už tentoraz podarí a zeleň sa ujme.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 14. júna 2024
Meniny má Anton, zajtra Vasil