Rekordný víkend útulkáčov

  • Spravodajstvo
  • 13. marca 2018, 08:31
  • Autor:Daniela Serišová

Teplé počasie počas uplynulého víkendu nevyhnalo von iba ľudí. Nezabudlo sa totiž ani na „obyvateľov“ piešťanského útulku. Milovníci psov sa šli pretrhnúť. V útulku nonstop vyzváňal zvonček a štvornohí kamaráti sa tento víkend do sýtosti popreháňali.

Už počas teplej soboty sa bolo vonku poprechádzať až 27 psov, čo je oproti posledným dňom obrovský nárast. „Čakali sme zvýšený záujem o prechádzky so psíkmi, ale toľkoto sa nám ani nesnívalo. V niektoré dni sa takto dostanú mimo koterce približne desiati, ale boli aj dni, keď nešiel von ani jeden,“ uviedla pracovníčka útulku Oľga Opatová, ktorá spolu s kolegami chystala psy na prechádzku.
Rekordmankou sa však stala nedeľa, vôdzku v ten deň okúsilo až 48 psov. Obetaví ľudia brali na prechádzky malých aj veľkých chlpáčov. Teplému počasiu sa však tešia nielen „útulkáči“, ale aj zamestnanci. Krutá zima ich všetkých vyčerpala.

Ani nie štvorkilová fenka každý deň čaká na svojho majiteľa.

Na prechádzku sa však nedostala sučka špica, ktorej dali meno Sepa. Ani nie pred týždňom sa dostala do útulku, keď ju našli stratenú na Krajinskej ceste. Je stále v strese, vrčí a seká na všetky strany pri akomkoľvek pokuse o zblíženie. Popestovať sa dá iba od riaditeľky útulku Ľubomíry Bálekovej. Predpokladá sa, že sa chlpáčka stratila počas prechádzky, nemá však žiadne označenie a zatiaľ sa nikoho nepodarilo vypátrať.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. apríla. V tento deň sa v roku 1805 v Blatnej narodil a 16. marca 1879 v…
  • 31.03.2023, 22:27
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 1. apríla 2023
Meniny má Hugo, zajtra Zita