Nepomohli ani tri góly Kolářovej

 • Vodné pólo / Šport
 • 7. marca 2018, 07:48
 • Autor:th

Slovenské reprezentantky vo vodnom póle aj s dvomi hráčkami KVP Kúpele Piešťany Barborou Baranovičovou a Tamarou Kolářovou v sobotu prehrali v Istanbule s výberom domáceho Turecka 9:10 a nepostúpili na júlové majstrovstvá Európy do Barcelony.

Z miestenky sa tešia ich súperky, ktoré pred dvomi týždňami dosiahli v Košiciach remízu 11:11. Slovenky vedené trénerským tandemom Marek Gális – Cinzia Ragusová v Istanbule viedli po tretej štvrtine 8:7, no záverečnú osemminútovku prehrali 1:3 a celý duel tesne 9:10. Rovnako ako v prvom súboji Slovenky neustrážili Kubru Kusovú, tá v domácom prostredí strelila šesť gólov.
V odvetnom stretnutí bola najlepšou strelkyňou Slovenska piešťanská vodnopólistka Tamara Kolářová, ktorá strelila tri góly. Jej klubová spoluhráčka Barbora Baranovičová sa strelecky presadila raz.
„V Istanbule sa hralo v malej, ale modernej hale, ktorá bola naplnená fanúšikmi na prasknutie. Diváci sledovali zápas aj zvonku spoza presklených stien bazéna. Skoro až fanatické povzbudzovanie domácich hnalo hráčky Turecka. Počas našich útokov hala pískala a bučala, čo, naopak, naše hráčky malo vyviesť z miery. Zápas bol z oboch strán kvalitnejší ako prvé meranie síl v Košiciach. Slovenky doplatili na nevyužívanie streleckých príležitostí a presilových hier. Až 26 striel bolo neúspešných, čo vo vyrovnanom zápase rozhodlo. Rozhodujúci gól inkasovali naše hráčky 48 sekúnd pred koncom z prísne nariadeného pokutového hodu, a o to viac mrzí zmarená postupová šanca,“ opísal priebeh stretnutia Ján Baranovič, tréner KVP Kúpele Piešťany a otec reprezentantky B. Baranovičovej, ktorý sledoval duel priamo v Istanbule.
Turecko – Slovensko 10:9 (4:2, 1:1, 2:5, 3:1)
Góly: Kusová 6, Buraliová 2, Cavlaková a Erdemová po 1 – Kolářová 3, Stankovianska 2, Kurucová, Baranovičová, Kačková a Hýroššová po 1
Zostava SR: Šandriková, Bružeňáková – Kováčiková, Kurucová, Baranovičová, Junasová, Halocká, Kačková, Laciková, Stankovianska, Hýroššová, Kátlovská, Kolářová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
 • 17.06.2024, 00:01
 • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 18. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom piknikov. Meniny má Vratislav.
 • 18.06.2024, 00:01
 • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
 • 20.06.2024, 00:01
 • Dobré ráno, Piešťany!
Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
 • 16.06.2024, 00:01
 • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 20. júna 2024
Meniny má Valéria, zajtra Alojz