Dubovianski záhradkári obdivovali orchidey vo Viedni

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 7. marca 2018, 08:39
  • Autor:Jozef Marko

Pomaly sa blíži jar a netrpezliví dubovianski záhradkári sa nevedia dočkať, keď vo svojich záhradkách začnú vykonávať prvé jarné práce. Čakanie na toto obdobie si skrátili výletom do Viedne, ich cieľom bola výstava orchideí.

„Obdivovali sme množstvo farieb a tvarov kvetov, ktoré zaplnili dve veľké presklené haly. Niekoľko stoviek druhov orchideí naaranžovaných veľmi vkusne, akoby v prirodzenom prostredí, v nás zanechalo nezabudnuteľný zážitok. S takouto krásou a pestrosťou sa na Slovensku ťažko stretávame,“ uviedol pre Piešťanský týždeň šéf dubovianskeho záhradkárskeho zväzu Julian Strečanský.
Druhú časť zájazdu vyplnila prehliadka historického centra Viedne. Ani búrlivý rozmach v novodobých dejinách nezničil to, čo po dlhé stáročia vybudovali Habsburgovci. Sochy Márie Terézie, Franza Jozefa a cisárovnej Sissi im pripomenuli dobu z čias monarchie.
„Do tejto atmosféry nás ponorila sprievodkyňa zájazdu Milada Chebeňová z piešťanskej cestovnej kancelárie, ktorá nás sprevádzala počas celého zájazdu odborným a zaujímavým výkladom, za čo jej vyslovujeme veľké poďakovanie. Rovnako aj vodičovi autobusu Jánovi Fraštákovi, ktorý sa vo Viedni orientoval lepšie ako vo Vrbovom,“ zneli slová pochvaly z úst J. Strečanského. Unavených a premrznutých dubovianskych záhradkárov budú ešte dlho hriať spomienky na tento zájazd.

Najnovšie správy

V Dubovanoch pribudne osem nových rodinných domov. Stavebný obvod vyčlenila obec v časti Cingalovec a v celom procese prípravných prác…
  • 16.07.2018, 12:00
  • Spravodajstvo / Región
Dnes je pondelok 16. júla. Meniny má Drahomír, Rút.
  • 16.07.2018, 08:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava