Chrípka poznačila aj tanečnú súťaž

  • Šport / Ostatné športy
  • 6. marca 2018, 08:56
  • Autor:Daniela Serišová

V uplynulom týždni sa v kine Fontána konal už desiaty ročník tanečnej akcie pre deti, Súťaž v moderných tancoch. Tanečnej veselice sa zúčastnili žiaci, ktorí reprezentovali svoje základné školy z Piešťan i z okolitých obcí.

Deti súťažili dvoch vekových kategóriách a v skupinách ako jednotlivci, duá alebo skupiny. Niektorí z nich chodia na umelecké alebo tanečné školy, spoločným menovateľom ale bolo, že si svoje choreografie vymysleli v podstate samy. „Tancujeme u nás v škole, nacvičujeme rôzne tančeky na Deň matiek či rôzne podujatia na škole. Tance si deti vo veľkej miere vymýšľajú samy,“ približuje vychovávateľka Zuzana Delea zo Základnej školy v Krakovanoch.

Ocenení súťažiaci.

Hoci je tanečná súťaž medzi žiakmi veľmi obľúbená, veľa z nich sa jej nemohlo zúčastniť pre chorobu. Niektoré kategórie museli byť zlúčené alebo úplne zrušené. Počas prestávok divákov zabávali prepracované vystúpenia žiakov zo Základnej umeleckej školy (ZUŠ) v Piešťanoch. Z každej kategórie sa odovzdávali tri ceny a tiež cena poroty.
Porota zložená z riaditeľky mestského kultúrneho strediska, dvoch učiteliek zo ZUŠ a predstaviteľky mesta to nemala ľahké, jednomyseľne sa však zhodla na víťazoch. Deti sa počas celej súťaže výborne zabávali a svojich rovesníkov povzbudzovali aj tančekmi na schodoch či zo svojich miest. Odmenou pre každého bola aj sladká dobrota po vystúpení.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián