Remeselné trhy dostali červenú

  • Spravodajstvo
  • 1. marca 2018, 08:28
  • Autor:Daniela Serišová

Remeselné trhy, Zlaté stuhy či Victoria Regia. Jedny z najznámejších podujatí konajúcich sa na Kúpeľnom ostrove mali byť tento rok zo strany vedenia kúpeľov zrušené, keďže v novembri ukončilo činnosť kultúrne oddelenie. Zdá sa, že až takýto čierny scenár nehrozí, hoci o spoluorganizovaní niektorých akcií ešte nemajú jasno.

O zrušení celého kultúrneho oddelenia si už aj vrabce čvirikajú a mnohí Piešťanci sa nás pýtali, čo je na tom pravdy, že spolu s tým končí aj kultúra v kúpeľoch.
Obľúbené podujatie Zlaté stuhy tento rok bude. Potvrdil nám to organizátor Ján Horňák: „Som veľmi rád, že sme sa nakoniec dohodli. Aj keď nám nevyhovujú podmienky, podujatie robím hlavne pre ľudí. Viem, akú silnú podporu má táto letná paráda medzi obyvateľmi mesta.”
Otáznik však stále visí nad akciou Tradičné umelecké remeslá, takisto nad alegorickým sprievodom v rámci floristickej súťaže Victoria Regia či sprievodom počas otvorenia letnej kúpeľnej sezóny. Z vedenia Mestského kultúrneho strediska v Piešťanoch sa však dozvedáme, že otvorenie kúpeľnej sezóny bude, či ale pôjde sprievod aj cez kúpele, zatiaľ nikto nedohodol.
Rovnako je na tom aj súťaž Victoria Regia. Ani v samotných kúpeľoch nič konkrétne nevedia. Isté je len to, že požehnanie prameňov sa uskutoční, lebo je to tradícia. Či aj s kultúrnym programom, sa rozhodne neskôr.
Najväčším rúškom tajomstva sú zatiaľ zahalené remeselné trhy, ktoré na území kúpeľov organizoval súkromník. Podľa posledných informácií sa na Kúpeľnom ostrove neuskutočnia, útočisko si musia nájsť niekde v meste.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. marca. Tento deň je Sviatkom sv. Jozefa. Meniny má Jozef.
  • 18.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. marca 2023
Meniny má Víťazoslav, zajtra Blahoslav