Čajky boli na Good Angels opäť prikrátke

• 25. februára 2018, 11:32

Po jednodňovej pauze sa hráčky Piešťanských Čajok opäť predstavili na domácej palubovke proti Good Angels Košice. Na rozdiel od štvrtkového play-off duelu Východoeurópskej ligy síce tentoraz naše dva aktuálne najlepšie ženské basketbalivé kolektívy bojovali o extraligové body v rámci nadstavbovej časti najvyššej basketbalovej súťaže žien.

Vzhľadom na skutočne čerstvú skúsenosť sa tento súboj zaobišiel bez „oťukávacieho“ úvodu, no východniarkam sa rýchlo podarilo zmariť snahu domácich o taktický spôsob vedenia boja. Po vydarenom závere prvej štvrtiny (12:19) odskočil na začiatku tej druhej úradujúci šampión vicemajstrovi na rozdiel 15 bodov (18:33) a tento náskok si s drobnými prestávkami dokázal udržať aj do polčasovej pauzy (26:41).

Po nej Diplomat aréna videla na jednej strane snahu domácich Čajok zvrátiť nepriaznivý vývoj stretnutia, no na strane druhej vynikajúci kolektívny výkon „žlto-modrých“ v defenzíve. Ten bol zároveň podporený vysokou úspešnosťou ich trojkových pokusov, ktorými dokázali odraziť všetky pokusy piešťanských hráčok o zdramatizovanie duelu.

Piešťanské Čajky – Good Angels Košice 55:68 (12:19, 26:41, 43:54)

Piešťany: Slamová 16, T. Páleníková 13, Mikulášiková a Smith 7, Bartáková 0 (Dudášová 5, Jakubcová 4, Zohnová 2, Kašpárková 1), Tréner: M. Pospíšil.

Good Angels:
Jurčenková 15, Morris 9, Peters 5, Žirková 4, M. Páleníková 0 (Stehlíková a Deptová po 10, Bálintová 7, Šarauskaité 6, Theiner 2, Blanárová 0), Tréner: P. Jankovič.

Trojky: 4/18 – 9/22, TH: 7/12 – 9/9, fauly: 14 – 12. Divákov: 650. Štvrtiny: 12:19, 14:22, 17:13, 12:14.

Najbližší program Piešťanských Čajok:

28.02.2018 Good Angels Košice – Piešťanské Čajky (2. Štvrťfinálový zápas Východoeurópskej ligy)

03.03.2018 Piešťanské Čajky – BAM Poprad (nadstavbová časť extraligy)