Reklamnému smogu dali stop

  • Spravodajstvo
  • 15. februára 2018, 08:46
  • Autor:Jozef Vojčiniak

Nové bilbordy na Bratislavskej ceste v Piešťanoch oproti Kauflandu nepribudnú. Mestskí poslanci radnici verejnú obchodnú súťaž za týmto účelom na pozemkoch mesta v tejto lokalite svojím uznesením zatrhli.


ilustr. foto (Autor: red.)

O tomto zámere mestského úradu sme vás už informovali v našom týždenníku v predstihu. Zrejme to chcel primátor urobiť potichu, lebo materiál k tomuto bodu rokovania ešte pred zastupiteľstvom nedostali na vyjadrenie odborné komisie pre životné prostredie a výstavbu a dopravu. Aj preto sa na protest predseda komisie pre výstavbu a dopravu Remo Cicutto vzdal funkcie.
Konkrétne išlo o zámer prenajať pozemky pre umiestnenie ďalších veľkoplošných reklamných pútačov, takže k súčasným štyrom by po schválení pribudlo ešte šesť. Neštandardný postup primátora vyvolal očakávanú búrlivú diskusiu. „Pri vašich rozhodovaniach odbornosť ide stranou a podstatné sú pre vás len vaše zámery,“ povedal na adresu vedenia radnice poslanec Peter Jančovič. Ku kritike sa pridal aj jeho kolega Denis Kristek, ktorý poznamenal, že v iných mestách bojujú proti reklamnému smogu a v Piešťanoch ho chce mesto rozširovať.
Poslanci tento zámer nielenže neschválili, ale primátora uznesením „zaúkolovali“, aby konečne reklamný smog riešil komplexne. „Treba spracovať doktrínu povolených reklám a zverejniť aj zoznam povolených reklamných plôch tak, aby nielen poslanci, ale i verejnosť mohla skontrolovať, či sa v meste neobjaví nejaká nepovolená reklama. Odhalia sa tak aj súčasné bilbordy umiestnené načierno,“ požadoval Peter Tremboš.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 22. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína