Ako to vyzerá na špici šiestej futbalovej ligy?

  • Šport / Futbal
  • 15. februára 2018, 09:36
  • Autor:Martina Radošovská

Zimná príprava a aj prestupové obdobie je v plnom prúde, preto sme sa pozreli, ako to vyzerá v mužstvách na špici najvyššej oblastnej súťaže – šiestej ligy, kde bude počas jari boj o popredné miesta ešte zaujímavý.

Ilustračné foto.

Viac odchodov ako príchodov
Horná Krupá, ktorá zimuje na prvom mieste, mala v pláne cez zimnú prestávku rozšíriť svoj káder, zatiaľ je to však skôr naopak. Z mužstva ohlásili odchod Kristián Šige a Jaroslav Daniš. Krupá lovila posily v nižších súťažiach, avšak zatiaľ sa im podarilo získať iba Patrika Braniša z Dolného Lopašova.
Tréner Pavol Pavlús sa plánuje po posilách ešte poobzerať, pretože by sa chcel vyhnúť situácii z minulej sezóny, keď v posledných kolách bojovali s okliešteným kádrom. Navyše, momentálne nie je so šírkou kádra príliš spokojný. Okrem toho majú v mužstve aj dlhodobé zranenia Michal Jakáb a Richard Gašparík.
Počas minulého víkendu absolvovala H. Krupá prípravný zápas s Pečeňadmi, ktoré zdolala 5:1, tento víkend odohrali prípravné stretnutie s Modrankou, ktorú porazila vysoko 6:3.
Boj o prvú priečku
Druhý Zvončín zimuje len o skóre za Hornou Krupou a v mužstve sa príchody niektorých hráčov ešte riešia. Do kádra však pribudol Tomáš Mrva zo Špačiniec a Erik Fridrich zo Suchej nad Parnou. Vrátiť by sa mal po zranení aj Marek Krajčovič.
Naopak, z kádra odišli Bohumil Vandák do Dolných Orešian a Patrik Dolinaj do Veľkých Kostolian. Zvončín má, pochopiteľne, ambície zabojovať o prvé miesto, avšak, ak by to nevyšlo, chceli by sa podľa slov trénera Martina Jankoviča umiestniť na popredných miestach.
V rámci prípravy absolvovali zápasy s Hornými Salibami, ktorý prehrali 1:3, a s dorastencami Lokomotívy, taktiež s prehrou 4:5. Počas uplynulej soboty si zmerali sily na umelej tráve v Galante s Hornými Orešanmi, ktoré zdolali 2:0. Budúci týždeň odohrajú prípravný zápas s Dolnými Orešanmi.
Šum okolo Špačiniec
Tretie Špačince sa netaja postupovými ambíciami, za ktorými si zatiaľ úspešne idú. Tie dokázali aj na zimnom halovom turnaji O pohár predsedu ObFZ Trnava, ktorý v januári obhájili. Počas zimnej prestávky prilákali do mužstva Petra Jakubičku z Jaslovských Bohuníc a Pavla Bohunického z Dolnej Krupej. Z kádra odišiel už spomínaný Tomáš Mrva do Zvončína a aj Jozef Izakovič do Voderád.
K iným menám sa zatiaľ tréner Peter Mrva nechce vyjadrovať, pokiaľ nie sú isté. Napriek tomu sa však vo futbalovej oblasti začali šíriť šumy týkajúce sa odchodov viacerých hráčov.
Podľa všetkého má Tomáš Sedlák namierené do Váhoviec, Peter Hornák je na skúške vo Zvončíne a Filip Zemko by sa chcel vrátiť do Trebatíc. Aká je skutočná situácia v mužstve, sa vykryštalizuje v najbližších týždňoch. V Špačinciach sa príprava naplno rozbehla a v sobotu si v Seredi hladko poradili so Šalgočkou 4:0.
Výrazné obmeny sa nekonajú
Štvrté Voderady si podľa slov trénera Štefana Zelenského vystačia s tým, čo majú. Do kádra pribudla jediná posila v podobe Jozefa Izakoviča zo Špačiniec, inak zostáva mužstvo nezmenené. Voderady sú momentálne na sústredení v Podhradí v okrese Prievidza, kde sa venujú trénovaniu, ale aj utužovaniu vzťahov. „Je tu veľký zámoček, máme tu ubytovanie, wellness, posilňovňu, chodíme si zabehať, navyše je tu kopec zábavy, pretože máme v mužstve perfektnú partiu,“ rozpráva tréner.
Po sústredení na mužstvo čakajú prípravné zápasy, prvý majú naplánovaný na budúci víkend s Pavlicami, pokračovať budú so Slovenskou Novou Vsou a ďalšie sú vo fáze dohadov.
Rovnako majú v kádri aj dlhodobejšie zranenia, a to Petra Cíferského, ktorý na jeseň absolvoval operáciu, a Borisa Živického, ktorý nastúpil za mužstvo už na turnaji O pohár predsedu ObFZ Trnava, ale zrejme tento návrat unáhlil. Voderady do jarnej časti nemajú prehnané ciele, chceli by sa umiestniť do piatej priečky. Pre trénera Zelenského je dôležité, aby sa hráčom dobre hralo a aby boli dobrou partiou, to je jeho kľúčom k úspechu.

VÍKENDOVÉ PRÍPRAVNÉ ZÁPASY BOHATÉ NA GÓLY


Zimná príprava mužstiev z regionálnych futbalových súťaží je už v plnom prúde a počas uplynulého víkendu sa hrali niektoré prípravné zápasy. Dubovany porazili Sláviu Trnava vysoko 6:0, Veľké Kostoľany vyhrali nad Majcichovom 4:0 a štyri góly nastrieľali aj starším dorastencom Interu Bratislava, Piešťany porazili Siladice 2:1 a Sokolovce nastrieľali Potvoriciam osem gólov.
Bučany – Zeleneč 2:3 (1:1)
Góly Zelenča: Šimonovič, Bartovič, Kocian
Zostava Zelenča: Gottstein – Kocian, Bartovič, Lopatník, Trubač, Belko, Bednárik, Formanko, Michalčin, Šimonovič, Horváth (Nižňan,
Zolvík, Ochaba, Bánovec)
Slávia Trnava – Dubovany 0:6 (0:2)
Góly: Svitek 2, Vrbík, Kollár, Lietavec, Dovičic
Zostava Dubovian: Tonkovič – Bubák, Kusý, Strečanský, Boldiš, Vrbík, Krajčo, Svitek, Kollár, Lietavec, Dovičic (Pažík)
Veľké Kostoľany – Majcichov 4:0 (2:0)
Góly: Gábriš, Tvrdý, Lopatka, Pobjecký
Inter Bratislava U19 – Veľké Kostoľany 2:4 (1:1)
Góly V. Kostolian: Buchanec 2, Dolinaj, Virág
Dechtice – Pečeňady 3:4
Góly Pečeniad: Moravanský 2, Zubčák, Bánovec
Zostava Pečeniad: Vahalík – Durdy, Ščasnovič, Žák, Izakovič, Gula, Mitošinka, Ondrášik, Moravanský, Bánovec, Zubčák
Piešťany – Siladice 2:1 (1:1)
Góly: Gula, Dadík – Ertl
Jaslovské Bohunice „B“ Dolný Lopašov 2:0
Góly: Tomašovič, Konečný
Sokolovce – Potvorice 8:3
Góly Sokoloviec: Bihari 4, Čulák, 2, P. Pavlovič, Belica
Zostava Sokoloviec: Fano – Bucko, Karaba, Korvin, T. Pavlovič, P. Pavlovič, Belica, Velič, Čulák, Polák, Bihari (Stanko, Javorka)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 14. júna 2024
Meniny má Vasil, zajtra Vít