Noviny pôst nepoznajú

  • Editoriál / Blogy
  • 13. februára 2018, 18:50
  • Autor:Gabo Kopúnek

Dokázali by ste vydržať štyridsať dní bez nerestí a zlozvykov? Pochybujem. Taký dlhý pôst totiž zvládnu len ozajstní veriaci, ktorí sú ochotní znášať trýzeň, akú zažíval svojho času Ježiš Kristus.

Ruku na srdce, dokázali by ste si odoprieť aspoň niečo? Nie preto, aby ste niekomu niečo dokazovali, ale hlavne pre seba. Napríklad nefajčiť, nepiť, striedmo či zdravo sa stravovať. Ono, po tých sviatkoch a fašiangoch by to naozaj nebolo na škodu.
A nemusíte sa obávať, že nesplnením záväzku by ste sa niečoho dopustili. Veď to nie je novoročné predsavzatie. Aj týždeň nejakého druhu očisty dokáže organizmus nanovo naštartovať. Ten reštart je naozaj potrebný, pretože onedlho už máme prvý jarný deň a s ním aj pravidelnú jarnú únavu.
Túto stredu sa pre kresťanov oficiálne začína pôst až do Veľkej noci. Prípravou na toto obdobie bolo uplynulý víkend pre mnohých obyvateľov regiónu bujaré hodovanie, oprášenie fašiangových tradícií a rozlúčka s basou, ktorá po celý ten čas tvrdila muziku.Do ulíc sme s maškarami, šablármi či pozostalými vyrazili aj my s redakčnými fotoaparátmi, aby sme zachytili neopakovateľné okamžiky týchto dní. Niečo z toho sa vmestilo aj do tlačenej podoby našich novín, viac, aj pohyblivých obrázkov, nájdete na našom spravodajskom webe.
Zábavy aj pokrmov sme si užili dosýta, pre nás to však neznamená, že by sme vám nasledujúcich štyridsať dní mali prinášať diétne noviny. Nešvárov a ľudskej hlúposti totiž pribúda. Aj preto budú naďalej šťavnaté, pikantné a pre niekoho až priveľmi škodlivé. Tak ako tie fašiangové dobroty nastoknuté na šabli.

0 Shares

Najnovšie správy

Kamil Moravčík, riaditeľ Základnej školy M. R. Štefánika na Vajanského ulici v Piešťanoch, po vyše týždni zareagoval na naše otázky…
  • 22.03.2023, 22:32
  • Piešťany / Blogy / Blogy
Dnes je piatok 24. marca. Tento deň je Svetovým dňom tuberkulózy. Meniny má Gabriel.
  • 23.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. marca 2023
Meniny má Gabriel, zajtra Marián