Roman Fano šéflekárom Slovenska na olympiáde

  • Spravodajstvo
  • 6. februára 2018, 09:05
  • Autor:th

Piešťany nebudú mať tento rok na zimnej olympiáde v Pjongčangu žiadneho aktívneho športovca. Významným členom delegácie Slovenska je však Piešťanec Roman Fano, ktorý bude hlavným lekárom výpravy.

Skúsený ortopéd má k športu veľmi blízko najmä vďaka tenisu, nakoľko je dlhé roky lekárom daviscupovej i fedcupovej reprezentácie SR. Z minulosti má už rovnako skúsenosti z viacerých letných olympiád, na zimnej však bude prvýkrát.
„Pjongčang bude mojou šiestou olympiádou, ale prvou zimnou a súčasne prvou, na ktorej budem šéflekárom výpravy. Všetky predošlé, ktoré som absolvoval, boli letné. Začalo sa to v Sydney 2000,“ povedal v rozhovore pre portál Čas.sk Roman Fano.
Zároveň priblížil, čo všetko museli pred odletom do dejiska olympiády zabezpečiť: „Vyžiadali sme si zdravotné záznamy od všetkých členov našej výpravy. Nielen športovcov, ale aj ďalších členov sprievodu, aby sa zistilo, kto užíva aké lieky, či netreba tieto lieky zobrať so sebou, aby sme mu mohli pomôcť. Nebolo toho až tak veľa. Asi 40 až 50 kilogramov zdravotníckeho materiálu sme do Južnej Kórey poslali, aby sme mali pre začiatok k dispozícii základné veci. V dejisku sú dve polikliniky, ktoré sú perfektne vybavené. A všetko, čo by nám chýbalo, budeme mať k dispozícii.“
A čo podľa šéflekára výpravy robí jemu a jeho kolegom na podobne veľkých podujatiach najväčšie problémy? „Sú to situácie, keď športovec, ktorý sa na svoj vrchol pripravoval štyri roky, dostane dva-tri dni pred súťažou vysoké horúčky. To je pre nás výzva, aby sme ho dostali do takého stavu, aby mohol predviesť svoj vrcholný výkon,“ prezradil R. Fano.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. apríla. V tento deň sa v roku 1805 v Blatnej narodil a 16. marca 1879 v…
  • 31.03.2023, 22:27
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 1. apríla 2023
Meniny má Hugo, zajtra Zita