Piešťanské Vianoce trvali až do februára

  • Spravodajstvo
  • 6. februára 2018, 08:59
  • Autor:Daniela Serišová

Hoci od Vianoc už pretieklo veľa vody, na piešťanskej pešej zóne si ich donedávna mohol užiť každý, komu sa uráčilo. Krásny stromček, ktorý zdobil centrum mesta, tam vydržal až do konca januára.

Služby mesta Piešťany (SMP), ktoré majú stromček aj výzdobu na starosti, sa ho chystali zložiť už viackrát, zakaždým im to ale niečo prekazilo. Pred dvomi týždňami intenzívne sneženie. Vďaka snehu sa pracovníci rozhodli výzdobu ponechať dlhšie, aby si Piešťany mohli užiť biele Vianoce aspoň takto neskôr.
Skladať veľký ihličnatý strom nie je žiadna zábava, ale práca pre profesionálov. Zamestnanci SMP preto mali dopredu premyslené, čo s jedľou urobia. Na pomoc si zobrali rebríky, motorové píly aj zdvíhaciu plošinu.
„Najprv sme poorezávali všetky konáre, až zostal holý kmeň. Ten sme potom asi po metrových kusoch spilovávali,“ približuje likvidáciu stromu Peter Tekula, vedúci strediska verejnej zelene. Tento postup zvolili aj pre zámkovú dlažbu, ktorá je na pešej zóne.
Ak by jedľu jednoducho zhodili, dlažba by sa mohla porozbíjať. Osud veľkého stromu bol rovnaký ako tých malých v našich obývačkách. Na zbernom dvore ho zlikvidovali ako bioodpad.
Tento rok mali Piešťany skutočne skvostný stromček, dostal sa dokonca do celoslovenského denníka.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. marca 2023
Meniny má Víťazoslav, zajtra Blahoslav