Ďalší infarktový zápas! Čajky s Ružomberkom prehrali po predĺžení

• Šport / Basketbal
  • 28. januára 2018, 21:49
  • Autor:th

Šláger prvého kola nadstavbovej časti basketbalovej extraligy žien medzi Piešťanskými Čajkami a MBK Ružomberok priniesol opäť dramatický a vyrovnaný zápas, ktorý muselo rozhodnúť až predĺženie. V ňom sa viac darilo hosťujúcim Liptáčkam a pripísali si prvé víťazstvo nad Čajkami v tejto sezóne 84:82.

Čajky v tejto sezóne dokázali Ružomberok zdolať trikrát a paradoxne vždy o šesť bodov. Liptáčky však pricestovali v sobotu do Piešťan s cieľom prerušiť negatívnu sériu. Hostkám vyšiel vstup do stretnutia a po prvej štvrtine nad Čajkami jasne viedli o 14 bodov. V druhej desať minútovke síce domáce hráčky mierne skorigovali stav, ale na prestávku šiel Ružomberok s desaťbodovým vedením 38:28. Po zmene strán to však boli opäť Ružomberčanky, ktoré diktovali tempo stretnutia a podarilo sa im navýšiť vednie na 59:47. Čajky v záverečnej časti predviedli dokonalý návrat do stretnutia, keď dokázali stiahnuť manko a trojkou Slamovej v posledných sekundách vyrovnali na 69:69. V predĺžení sa hra prelievala zo strany na stranu. 42 sekúnd pred koncom poslala Čajky do vedenia 82:80 Podrugová, no v zapätí Bozókiová vyrovnala. V poslednej sekunde ale faulovala Slamová ružoberskú Ellenbergovú, ktorá premenila oba trestné hody a zaistila hostkám cennú výhru 84:82.
Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 82:84 – po predĺžení (11:25, 28:38, 47:59 – 69:69)
Piešťanské Čajky: Zohnová 15, T. Páleníková 11, Podrugová 10 (9 doskokov), Mikulášiková 7, Bartáková 5 (Slamová 15, Smithová 12, Kašpárková 5, Dudášová 2). Tréner: M. Pospíšil.
MBK Ružomberok: Walkerová 27, Ellenbergová 23 (3 trojky), Bozókiová a Kováčiková (3 trojky) po 9, Campbellová 4 (Jackovecová 7, Mištinová 5, Moravčíková). Tréner: J. Suja.
TH: 20/16 – 22/16. Trojky: 4-8. Fauly: 20 – 23, 5 faulov: 38. Bartáková. Diváci: 650. Štvrtiny: 11:25, 17:13, 19:21, 22:10 – 13:15. Rozhodovali: Lamoš, Sirocký, Bara.