Čajky chcú s Ružomberkom ukázať rovnakú identitu, ako minulý týždeň

  • Šport / Basketbal
  • 27. januára 2018, 10:42
  • Autor:th

Už dnes je na programe prvé kolo nadstavbovej časti, keď Piešťanské Čajky privítajú v šlágri MBK Ružomberok. Očakáva sa, že repríza minulotýždňového semifinále Slovenského Pohára 2018 ponúkne opäť kvalitný a vyrovnaný basketbal.

Obe družstvá sa v prebiehajúcej sezóne spolu stretli trikrát. Zakaždým sa podarilo zvíťaziť Piešťanských Čajkám. Paradoxne Piešťanky vždy vyhrali o šesť bodov – 56:50, 59:53 a 72:66. Ani dnes nečaká domáci tím nič jednoduché a Čajky si toho sú vedomé. „Ružomberok má momentálne v tíme dve silné individuality, ktoré vedia zobrať zodpovednosť na svoje ramená. Celkovo však disponujú kvalitou na viacerých postoch. V každom prípade zápasy medzi nami sľubujú vyrovnanosť a veľký náboj, čo je pre ligu ako takú veľmi pozitívne,“ povedal pred dnešným zápasom tréner Martin Pospíšil.

Trénera Piešťan síce mrzela strata obhajoby Slovenského pohára v posledných sekundách, tešili ho však výkony svojich zverenkýň. „Pre nás je mimoriadne dôležité, že baby ukázali charakter a dali do hry množstvo energie. Ukázali atribúty, ktoré sú pre Piešťanské Čajky charakteristické a na to môžeme byť hrdí. Teraz už ale jednoznačne naša koncentrácia smeruje k Ružomberku. Dnes chceme ukázať rovnakú identitu, ako počas minulého týždňa,“ dodal kouč Piešťan.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 21. marca 2023
Meniny má Víťazoslav, zajtra Blahoslav