Zimný semester očaril farbami

  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy
  • 24. januára 2018, 07:07
  • Autor:Daniela Serišová

V priestoroch Domu umenia už tradične vystavuje diela svojich žiakov Základná umelecká škola v Piešťanoch. Tento rok vzniklo rukami žiakov toľko krásnych portrétov, že sa všetky nepomestili do Malej siene, a tak sú niektoré umiestnené aj vo foyeri na prízemí.

Výtvarný odbor základnej umeleckej školy je najväčším na škole a pýši sa počtom až 300 žiakov. Tí nepochádzajú len z Piešťan a priľahlých obcí, ale aj z menších miest na okolí.

Z vernisáže výstavy malých výtvarníkov.

Učia sa umeniu kreslenia, maľovania a rôznych výtvarných techník už od útleho veku. V predškolskej triede kreslia škôlkari, umeniu sa potom priúčajú na dvoch stupňoch a svoje hobby si tu pestujú stredoškoláci, vysokoškoláci, ale aj dospelí.
Výstavu s názvom Zimný semester 3 otvorili vernisážou vo štvrtok 18. januára príhovorom riaditeľky Domu menia Edity Bjeloševičovej a hudobným recitálom Dorotky Schmidlovej a Kristíny Anyalaiovej v hre na flaute a klavíri.
Priestory Domu umenia boli preplnené rodičmi a príbuznými, ktorí sa prišli pozrieť na svojich umelcov.

Na výstave sú zastúpené diela vytvorené všetkými možnými technikami, dokonca aj artexy – obrazy z ovčieho rúna. Výstava v Dome umenia potrvá až do konca februára, kresby z foyeru sa o pár dní presunú do Zrkadlovej siene.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 14. júna 2024
Meniny má Vasil, zajtra Vít