Piešťanský gymnazista medzi prekladateľmi

  • Mladí dnes / Školy
  • 24. januára 2018, 06:34
  • Autor:Ivana Papcunová

Európska komisia – Generálne riaditeľstvo pre preklad zorganizovalo v piatok 19. januára v Európskom informačnom centre v Bratislave seminár Mladí prekladatelia – čo ponúka táto profesia? Pozvaní boli študenti, ktorých ocenili v celoslovenskom kole súťaže Juvenes Translatores.

Zišlo sa osemnásť stredoškolákov, autorov najlepších prekladov z anglického a nemeckého jazyka. Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch reprezentoval Jakub Kočenda z 3. D triedy, ktorý podujatie zhodnotil nasledovne: „Oceňujem piatkové popoludnie strávené aktívnym spôsobom. Dozvedel som sa praktické informácie o práci prekladateľa, o možnosti stáží v zahraničí, ale najzaujímavejšie boli dve praktické prekladateľské cvičenia s okamžitou spätnou väzbou a hodnotením profesionálnych prekladateľov.“
Aj pedagógovia, ktorí sprevádzali mladých prekladateľov, mali možnosť diskutovať s profesionálnou prekladateľkou najmä o tzv. prekladateľských orieškoch. A najdôležitejšia informácia zo seminára? Nevyhnutnosťou pre prekladateľa je vynikajúce ovládanie materinského – nášho slovenského – jazyka.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 27. februára 2024
Meniny má Alexander, zajtra Zlatica