Rybáriková postúpila do osemfinále Australian Open

• Šport / Tenis
  • 19. januára 2018, 08:58
  • Autor:sita

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako devätnásta zvíťazila za 124 minút 7:5, 3:6, 6:1 nad Ukrajinkou Katerynou Bondarenkovou v piatkovom zápase 3. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (15. – 28. januára, tvrdý povrch Plexicushion, celková dotácia 55 miliónov AUD). V osemfinálovom 4. kole bude Rybáriková v nedeľu hrať s úspešnou z duelu Kiki Bertensová (Hol.-30) – Caroline Wozniacka (Dán.-2).

V prvej časti, v ktorej priebežne zaostávala 2:5, zverenkyňa Petra Hubera Rybáriková odvrátila na príjme v deviatom geme tri setbaly K. Bondarenkovej v rade. Okrem súperky prekonala v Margaret Court Arene aj extrémne teplo a zdravotnú indispozíciu: nechala sa ošetriť v šatni za stavu 0:3 v druhom dejstve. Nevyhla sa síce tretiemu setu, ale v ňom odskočila na 3:0 a nadobro naznačila rozhodnutie brejkovou poistkou v šiestej hre – 5:1. Následne sa dopodávala na 30, využila hneď prvý mečbal.

"Bol to veľmi ťažký a vyrovnaný zápas. V prvom sete som mala veľké šťastie, že som to dokázala otočiť. V druhom dejstve bola súperka jasne lepšia od základnej čiary, v treťom sete som sa ale ja veľmi zlepšila. Keď odišlo slnko, hrala som už svoj dobrý tenis. Verím, že v tom môžem pokračovať aj v ďalšom kole. Dnes bolo veľmi teplo a chcem sa preto poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí prišli na tento zápas a povzbudzovali," povedala Magdaléna Rybáriková vo vysielaní Eurosportu.

Dvadsaťdeväťročná piešťanská rodáčka Rybáriková, 21. v singlovom renkingu WTA, sa v bilancii zo vzájomných súbojov s 31-ročnou K. Bondarenkovou (94., v minulosti však bola aj na 29. mieste) ujala vedenia 3:2. Už má istotu prémie 250 000 AUD brutto a 240 bodov do hodnotenia. V online prepočte sa posunula na 18. post. Nedávna členka Top 20 Rybáriková ešte zaostáva o dve kolá za osobným rekordom na veľkej štvorke v podobe semifinále londýnskeho Wimbledonu 2017, zároveň si o dve kolá zlepšila trojnásobné doterajšie maximum na južnej pologuli zo sezón 2014 – 2016. Vlani v metropole Viktórie absentovala po dvoch operáciách z leta 2016.

Dvojhra žien – 3. kolo:
Magdaléna Rybáriková (SR-19) – Kateryna Bondarenková (Ukr.) 7:5, 3:6, 6:1 za 124 minút