Vinárska akadémia pozná víťazov

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 18. januára 2018, 09:08
  • Autor:dan

Najobľúbenejší mok či nápoj bohov. Tieto a aj mnohé ďalšie ospevujúce prívlastky má nápoj, ktorý sa vyrábal už pred 8000 rokmi na území dnešného Gruzínska. Víno sa po tisícročia teší stále rovnako veľkej popularite. Čo-to sa naučiť o víne môžete aj v Piešťanoch. Prebieha tu totiž malá vinárska akadémia, ktorú organizuje Zväz záhradkárov a vinárov Slovenska.

Každú prvú stredu v mesiaci sa na Bodone stretávajú laici a milovníci vína, kde čerpajú znalosti o víne. Zakaždým je na programe prednáška nejakého slávneho vinára alebo someliéra, ktorý prítomným dáva užitočné rady a odovzdáva poznatky.
Minulú stredu absolventi akadémie medzi sebou súťažili. Cieľom bolo určiť nielen toho, kto sa najsvedomitejšie učil, ale aj overiť si svoje znalosti. Súťaž sa začala jednoduchým vinárskym testom a pokračovala profesionálnou degustáciou vín.
Víťazom degustácie sa stal ten, kto vína ohodnotil najbližšie k hodnoteniu someliéra a rytiera vína Mariána Ivanova, ktorý je zároveň organizátorom. Prví traja dostali aj po kartóne mladého vína, diplom a vecnú cenu. Absolútny víťaz dokonca získal Vinársku akadémiu na rok zadarmo.
Na prvom mieste sa umiestnil Rudolf Pavlovič a za ním kolegovia „študenti“ Peter Šudy a Viliam Kudláč. Po súťaži nasledovala voľná zábava s ochutnanými vzorkami, výborný guláš či iné pohostenie.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes (30. marca 2023) krátko po 1. hodine rannej prišlo úmyselným zapálením neznámou osobou k požiaru zaparkovaného osobného motorového vozidla.…
  • 30.03.2023, 09:09
  • Krimi / Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 31. marca 2023
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo