Čo s vianočnými stromčekmi?

  • Spravodajstvo
  • 16. januára 2018, 18:53
  • Autor:Daniela Serišová

Ako každoročne, aj teraz po sviatkoch majú Služby mesta Piešťany (SMP) starosť s vyhodenými stromčekmi. Vládne mylná predstava, že použité ihličnany sa dávajú do zoologickej záhrady ako pochúťka pre slony. Slony síce žerú vianočné stromčeky, no nie tie použité v domácnostiach, ale tie nepredané.

„Stromčeky odvážame do zberného dvora, tam sa šrotujú a zrecyklujú ako bioodpad,“ hovorí pracovník SMP Peter Tekula. Jedným dychom zároveň dodáva, že stromčekov je o polovicu menej ako po iné roky. Pri smetiakoch, najmä na sídliskách, sa ich už nepovaľujú desiatky ako kedysi.
Použité ihličnany majú aj iné využitie. Pár použijú rybári, ktorí z nich robia hniezda, kde sa im trú ryby. Ak teda zbadáte v rybníku alebo v rieke hniezdo z ihličnatých halúzok, pravdepodobne sú to stromčeky, čo donedávna svietili niekomu v obývačke.
Posviatočné obdobie znamená aj odstránenie vianočnej výzdoby. O krásny stromček na pešej zóne prídeme už tento týždeň, SMP začali s jeho odzdobovaním v pondelok.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes (30. marca 2023) krátko po 1. hodine rannej prišlo úmyselným zapálením neznámou osobou k požiaru zaparkovaného osobného motorového vozidla.…
  • 30.03.2023, 09:09
  • Krimi / Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 31. marca 2023
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo