Podoby džezu očami Jána Babiča

  • Kultúra a spoločnosť
  • 14. januára 2018, 08:12
  • Autor:jb

Milí priatelia džezu a dobrej hudby, vstupujeme do nového roka. Osmičkového. So vzájomným želaním zdravia, šťastia, lásky, úspechov. Osmička na konci letopočtu priniesla často historické udalosti. Raz krajšie, inokedy menej príjemné – ba tragické.

V súčasnosti vzhliadame k osmičke s nádejou v lepšie časy. Ľudia si želajú pravdu, dodržiavanie zákonov, potrestanie korupcie, dobré cesty… Ale veď toto všetko by mal právny štát v strednej Európe, člen Európskeho spoločenstva, bezo zvyšku poskytovať! Žiaľ, tieto požiadavky sú veľmi aktuálne a naliehavé. Dúfajme, že povestná „osmička“ na konci letopočtu prinesie zmenu – k lepšiemu.
Tento rok si pripomenieme aj dve významné výročia. V októbri bude sto rokov od vzniku Československej republiky, a v auguste si pripomenieme 50 rokov od okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy. Táto udalosť mala veľký vplyv aj na vývoj kultúry v našej krajine. Obdobie džezu za železnou oponou bude témou viacerých relácií Podoby džezu na Rádiu Piešťany. Chystáme hosťovanie priamych účastníkov šírenia džezu v ťažkých časoch normalizácie aj džezových osobností, ktoré prepojili náš džez so svetovými trendmi.
Vlani sme končili s našou reláciou Podoby džezu na čísle 270. V tomto roku, práve v čase veľkých výročí, by sme mohli dospieť k tretej stovke premiér relácie. Ostaňte nám verní aj naďalej, pretože už v nedeľu 14. januára predstavíme nový album kapely Bashavel s názvom Hooray, Iveta Lišková a Erbetes Quartet dodali ďalšie nové pesničky, Joe Muranyi, posledný klarinetista Louisa Armstronga, by oslávil 90 rokov. Aktuality a zaujímavosti z diania na džezovej scéne nebudú chýbať.
Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 27. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla. Meniny má Alena.
  • 26.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 29. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti hluku. Meniny má Miroslav.
  • 28.03.2023, 22:20
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 28. marca. Tento deň je Dňom učiteľov. Meniny má Soňa.
  • 27.03.2023, 22:44
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 29. marca 2023
Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava