Všehoslav sa na vrbovských brownoch prebojoval až k zlatému „zemáku“

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 11. januára 2018, 08:46
  • Autor:Viera Dusíková

V „rolách“ nad Vrbovým sa dva dni po vykopávaní pandrláčika, teda 26. decembra, konali piate Majstrovstvá sveta a vesmíru vo Vrbovskom poľnohospodárskom golfe.

Na dobre utajené miesto, oráčinu po kukurici, prišli po úvodnej ceremónii fotenia sa pod šikmou vežou jedenásti golfisti z Vrbového. Namiesto golfových palíc si na pleci niesli motyky, namiesto botasiek mali gumáky, namiesto golfovej loptičky triafali do „zemákov“.
A keďže vrbovský poľnohospodársky golf sa hrá výlučne na brownoch, čiže oráčine, lebo trávnatý terén, čiže green, by bol pre nich potupou, po skončení majstrovstiev si blato z gumákov zoškrabovali motykou. Vivat KRIAK! Vivat precceda – húpací koník! Majstri golfu opäť ukázali, čo v nich celý rok iba driemalo.

Jedenásť účastníkov piatych Majstrovstiev sveta a vesmíru vo Vrbovskom poľnohospodárskom golfe bojovalo o medailové pozície so cťou a s veľkým nasadením profi hráčov.

Členkovia KRIAK-u odštartovali svoje podujatie typicky – fotením sa pod šikmou vežou, potom sa už začal nemilosrdný boj o najlepšieho a najpresnejšieho hráča. Tento rok získal zlatú medailu do zimného prešiváka odetý Dado Všehoslav Blažek.
Branislavovi Jobusovi pomohol prešivák z Jadrovej vyraďovacej spoločnosti zastrašiť súperov len čiastočne, skončil šiesty.

Porazil minuloročného majstra sveta a vesmíru Bohuslava Hrnčiara, ktorý má na svojom konte zatiaľ len zlaté medaily. Bronz si vybojoval Rastislav Jobus a zemáková medaila sa ušla minuloročnému striebornému reprezentantovi René Neodolatelislavovi Justovi.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 22. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom tuleňov a Svetovým dňom vody. Meniny má Beňadik.
  • 21.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 22. marca 2023
Meniny má Beňadik, zajtra Adrián