Novorodencom pomôžu špičkové prístroje

  • Spravodajstvo
  • 11. januára 2018, 09:06
  • Autor:ts

Časť výťažku z predaja troch rozprávok Pavla Dobšinského na CD-nosičoch v obchodnom reťazci Lidl sa ušla aj piešťanskej Nemocnici Alexandra Wintera v podobe špičkových prístrojov na liečbu kriticky chorých novorodencov.

Ročne sa na Slovensku narodí približne 55-tisíc detí, pričom viac ako desatina z nich potrebuje bezprostredne po narodení medicínsku pomoc. Vďaka spomenutej zostave prístrojov bude možné pomôcť dlhšiu dobu aj tým novorodencom, ktorí nie sú bezprostredne preložení do spádového vysoko špecializovaného neonatologického pracoviska.
Set pozostáva z troch častí – novorodeneckého výhrevného lôžka, prístroja na vysoko prietokovú kyslíkovú liečbu kontinuálnym pretlakom a fototerapeutickej LED lampy na liečbu žltačky. „Sme radi, že nám spoločnosť umožnila zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti v rámci regiónu. Videli sme na oddelení, že v takom krátkom čase prístroje už našli svoje uplatnenie,“ uviedol pri príležitosti decembrového odovzdania prístrojov riaditeľ nemocnice Štefan Kóňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 5. marca 2024
Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav, Radoslava