Piešťanskí cyklisti šliapali na Nový rok do Hlohovca

  • Spravodajstvo
  • 2. januára 2018, 09:14
  • Autor:vd

Hovorí sa: ako na Nový rok, tak po celý rok. V duchu tejto tradície sa už niekoľko rokov stretajú nadšenci cyklistiky v Piešťanoch, aby si do pľúc načerpali kyslík. Vždy v prvý deň v roku, na výročie Dňa Slovenskej republiky sa zídu pod sochou barlolámača, aby na svojich dvojkolesových tátošoch vyrazili na výlet do Hlohovca a späť.

„V minulosti sme chodili hore na Havran tam sme si zablahoželali a išli späť. V posledných rokoch však chodíme do Hlohovca a späť. Všetko ale závisí od počasia a cesty,“ uviedol úspešný piešťanský cyklista, člen CK Piešťany, Milan Tupý. „Tento rok to bolo super. Vonku bolo okolo päť stupňov celzia, cesta bola mokrá, bez snehou a ľadu, mali sme teda ideálne podmienky na bicyklovanie. Zato minulý rok bola veľká zima a do Hlohovca prišli len tí najotužilejsí,“ dodal pretekár.
Novoročnú cyklojazdu zorganizoval Cyklistický klub Piešťany. Je to združenie všetkých nadšencov cyklistiky v Piešťanoch. Klub je zložený z pretekárov prevažne kategórie MASTERS a ELITE kategórie, zúčastňujúcich sa na pretekoch v cestnej cyklistike a spravidla vždy si jeho členovia odnášajú medaily.

0 Shares

Najnovšie správy

Mestá na Slovensku, vrátane mesta Piešťany, prijali mnoho okamžitých a veľmi dôležitých opatrení. Ďalšie opatrenia môžu nasledovať z dôvodu očakávaného…
  • 06.04.2020, 01:03
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 6. apríla 2020
Meniny má Irena, zajtra Zoltán