Literárny tip

  • Kultúra a spoločnosť / Knihy
  • 1. januára 2018, 16:00

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

© Artforum

Jostein Gaarder, nórsky filozof a spisovateľ, vytvoril Vianočné mystérium, výnimočný príbeh – adventný kalendár. Chlapec Joachim navštívi s otcom kníhkupectvo a objaví tam nezvyčajný adventný kalendár, v ktorom sú namiesto čokolád obrázky s príbehmi. Autor v 24 kapitolách ponúka dva samostatné paralelné príbehy Joachima a Elisabet, ktorá je na neplánovanej púti do Betlehema a cestuje v priestore aj v čase. Z putovania sa stáva nábožensko-historická fantasy s detektívnou zápletkou a bravúrnym finále. Gaarderova kniha je pre deti aj dospelých, deťom ponúka príbeh plný fantázie a dospelí objavujú v mnohovrstevnom texte historické, náboženské aj filozofické odkazy. Slovenský preklad je doplnený nádhernými ilustráciami Vladimíra Krála.

Ivana Papcunová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 16. januára. Meniny má Kristína. Narodeniny oslavuje piešťanská plavkyňa Martina Moravcová.
  • 16.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanca Michala Vercholu poznajú mnohí ako dlhoročného poštára a trénera piešťanských futbalistov. Dnes pracuje v Službách mesta Piešťany a kdesi…
  • 17.01.2022, 00:01
  • Rozhovory / Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Šport
pondelok, 17. januára 2022
Meniny má Nataša, zajtra Bohdana