Tomáš Andrísek: V tabuľke chceme byť určite vyššie

  • Šport / Futbal
  • 22. decembra 2017, 08:19
  • Autor:Tomáš Horký

Po neúspešnom pôsobení v krajskej piatej lige, skupina západ, aj napriek možnosti v nej pokračovať, sa A-tím Krakovian po mnohých rokovaniach prihlásil do súťažného ročníka 2017/2018 najvyššej súťaže oblastných majstrovstiev – šiestej ligy. Dôvod bol jednoznačne hrať futbalovú ligu zloženú z dôstojného počtu tímov.

Podľa očakávania má šiesta liga kvalitnú úroveň, ktorú ovplyvňuje aj stav v piatej. Hrá tam totiž len šesť tímov a viacero mužstiev aj hráčov zo „šestky“ by za normálnych okolností malo hrať práve tam.
V letnom prípravnom období nastala v Krakovanoch zmena na pozícii trénera, keď po Milošovi Holánovi štafetu prebral Tomáš Andrísek, ktorý ukončil hráčsku kariéru vo Vrbovom zo zdravotných dôvodov a mal by sa po doliečení stať hrajúcim trénerom. Aj preto sa jeho asistentom stal Peter Gažík a spolu začali svoje pôsobenie v júli 2017.
Futbalisti Krakovian zimujú na 12. priečke, keď odohrali počas jesene šestnásť zápasov s bilanciou päť víťazstiev, dve remízy a deväť prehier so skóre 27:37. „S tímom pracujeme v dobrej a priateľskej atmosfére. Venujeme sa pre niektorých novému obrannému systému, ktorý je však náročný na zodpovednosť na každom poste. Čo sa stalo aj kameňom úrazu, keďže ciele v tabuľkovom postavení sú určite vyššie.
Veľkým problémom sa stali obranné štandardné situácie, kde nám chýba zodpovednosť a v neposlednom rade aj telesná výška. Hráči sa musia naučiť rešpektovať povinnosti, ktoré majú na ihrisku na svojom poste, tešiť sa aj z defenzívnej činnosti, nielen z toho, čo baví každého – útočiť. Úroveň súťaže si to vyžaduje. Len pár sekúnd nesústredenia rozhoduje vyrovnané zápasy.
S touto vlastnosťou sa plánujeme popasovať počas zimnej prípravy. Keď ju vštepíme hráčom, ktorých kondičné schopnosti sú dostatočné, bude víťazných pokrikov viac ako päť,“ uviedol vo svojom hodnotení prvej polovice sezóny tréner T. Andrísek.
Medzi najstabilnejšie opory v počte odohratých minút patrili O. Holán, Šurín, Kališ, Horváth a Urban. Sklamaním bola častá absencia dôležitých hráčov ako Bukovčák, Netsch, Andrísek, Grivalský či Tanáč, spôsobená zraneniami a prácou. Najlepším strelcom sa stal Šimon Šurin s 14 presnými zásahmi, čo je takmer polovica celkovo nastrieľaných gólov.
Do druhej polovice sezóny budú chcieť v Krakovanoch vstúpiť s cieľom vylepšiť svoje postavenie v tabuľke a na zlepšení chcú zapracovať v zimnej príprave. „Príprava na odvetnú časť sa začína 13. januára. Trénovať budeme v domácich podmienkach na umelej tráve a v interiéri. Odohráme prípravné zápasy s Trebaticami, Šípkovým, Chtelnicou, Veselým, Piešťanmi a generálku s Brestovcom,“ priblížil T. Andrísek.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes (30. marca 2023) krátko po 1. hodine rannej prišlo úmyselným zapálením neznámou osobou k požiaru zaparkovaného osobného motorového vozidla.…
  • 30.03.2023, 09:09
  • Krimi / Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 31. marca 2023
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo